Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gece hayatı ve içki boşanma nedeni

Gece hayatı ve içki boşanma nedeni

Yargıtay, gece hayatı ve içkiyi evlilik hayatını temelinden sarsan, ortak hayatı çekilmez hale getiren davranış olarak niteleyerek boşanma nedeni saydı.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nin kararına konu dava Antalya'da görüldü. Gece hayatı ve içkiyi seven, her gece dışarı çıkan A.A. adlı kocaya karşı karısı H.A. 'Bana ve çocuklarıma bakmıyor, evin ihtiyaçlarını karşılamıyor' diyerek boşanma davası açtı. Ancak yerel mahkeme, kadının açtığı boşanma davasını reddetti.

KADIN HAKLI BULUNDU
H.A, kararı Yargıtay'da temyiz etti. Kadını haklı gören Yargıtay, yerel mahkemenin kararını bozarak çiftin boşanmasına karar verdi. Benzer davalarda 'örnek' niteliği taşıyan kararda şöyle denildi:

'Gece hayatı ve içkiye düşkünlüğü nedeniyle çocuklarının bakımını ihmal eden ve evinin ihtiyaçlarını karşılamayan davalı kocanın bu davranışı müşterek hayatı temelden sarsacak niteliktedir. Bu tutum evlilik birliğinin devamına imkan vermez. Bu nedenle kadının temyiz itirazının kabul edilerek, boşanmaya karar verilmesi gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulup davanın reddedilmesi usul ve yasaya aykırıdır.'
(Hürriyet)
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.