Magazin

Gardiyan çalıyor, mahkum oynuyor

Gardiyan çalıyor, mahkum oynuyor

Sivas Açık Cezaevi´ndeki bir grup kadın mahkum, oluşturdukları halkoyunları ekibiyle çeşitli yörelerin oyunlarını sergiliyor. Ekipte, davulu Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi infaz memuru Halil Şen, zurnayı ise bir bekçi çalıyor.

Sivas Açık Cezaevi´nde, yaklaşık dört ay önce bir grup mahkum tarafından kurulan halkoyunları ekibi, kentteki özel günler için çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli yörelere ait oyunları, Türk Polis Teşkilatı´nın 158. kuruluş yıldönümü ve 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı´nın etkinliklerinde sahnelemeyi hedefleyen ekipte, davulu Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi infaz memuru Halil Şen, zurnayı ise bir bekçi çalıyor.

Bu yıl 60 milyar kar
Çalışmaları hakkında bilgi veren Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir, daha önce tiyatro oyunu sergileyen ve sigarayı bırakma kampanyasına katılan bu insanların cezaevinde bile olsa birçok şeyin başarılabileceğini gösterdiklerini belirterek, "Kızlarımız Türk kadının nelere muktedir olduğunu gösterdi" dedi. Cezaevi Müdürü Halil Şen de, mahkumların kuaförlük eğitimi aldıklarını, mantar ve ekmek ürettiklerini belirterek, "Bu insanlar bizim değerlerimiz, bizim ailemizin ferdi. Cezaevimiz çalışmalarımızdan bu yıl 60 milyar lira kar elde etti" dedi.
(AA)
Yayın tarihi: 06.04.2003
574
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.