Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Garbo borcunu kime ödetti ?

Garbo borcunu kime ödetti ?

Greta Garbo'nun yıllar önce geldiği İstanbul'da, tüm parasını kumarda kaybettiği için ünlü bir Türk çapkınıyla birlikte olduğu iddia edildi.

Nebil Özgentürk'ün Elmavision'da hazırlayıp sunduğu 'Konuşan Yeşilçam' programına konuk olan ağabeyi ünlü yönetmen Ali Özgentürk, Greta Garbo ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Konusu Pera Palas'ta geçen 'Kalbin Zamanı' adlı son filmi için Teşvikiye'de 3-4 yıl önce tanıştığı bir kadından ilham aldığını, onun yaşamını incelerken de Cevat Bayındır adında, Pera Palas'ta 40 yıl çalışmış biriyle karşılaştığını belirten Özgentürk, efsanevi yıldız Greta Garbo'nun ilginç hikayesini de ondan duyduğunu aktardı.

Özgentürk, İsveç'in efsanevi aktrisi Greta Garbo'nun yıllar önce Pera Palas'ta kaldığını, kaldığı 10 gün içinde zamanının büyük bölümünü kumar salonunda geçirdiğini ve tüm parasını kaybettiği için otel faturasını ödeyemediğini, dönemin tanınmış ailelerinden birinin oğlunun da Garbo'nun borcunu kapatıp onunla birlikte olduğunu Cevat Bayındır'ın kendisine aktardığını söyledi.

Özgentürk'ün verdiği tek ipucu ise Greta Garbo ile Pera Palas'ta aşk yaşayan bu Türk'ün halen hayatta olduğunu söylemek oldu.

CEVAT BAYINDIR: AÇIKLAYAMAM
Hürriyet'in bulduğu Cevat Bayındır ise bu hikayeyi eski Pera Palas çalışanlarının kendisine aktardığını, Pera Palas'ta çalışan hiç kimsenin otelin sırlarını kimseye söylemeyeceğini dile getirdi.

Bayındır'ın açıklamasına göre bu olay 1926 yılında gerçekleşmiş. 1964 ile 2004 yılları arasında 40 yıl boyunca otelin halkla ilişkiler görevini üstlenen Bayındır, kumar borcunu ödeyen Türk'ün o dönem Yeniköy'de oturan ünlü bir ailenin oğlu olduğunu ve birlikte dört gün boyunca otelde kaldıklarını söylemekle yetindi.
(Hürriyet)
553
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.