Magazin

Gani Müjde'ye 2 milyon liralık icra şoku!

Gani Müjde'ye 2 milyon liralık icra şoku!

Aldığı borcu ödemediği öne sürülen Gani Müjde'ye yaklaşık 2 milyon liralık icra takibi başlatıldı

gani müjde

Sabah’tan Ali Oktay’ın haberinegöre; senarist, yönetmen, yazar ve karikatürist Gani Müjde, vadesi gelen borçlarını ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verildi. Davacı Eko Faktoring A.Ş.’nin avukatı tarafından İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunulan dilekçede olay şöyle anlatıldı: 16 Eylül 2011’de yapılan sözleşme kapsamında, Müjde’nin sahibi olduğu Tükenmez Kalem müşteri, Müjde de kefil sıfatıyla Eko Faktoring’e borçlandı. Tükenmez Kalem’e peşin para akışı sağlandı. Ancak birçok senetten bazılarının ödenmemesi ve karşılıklı görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine Eko Faktoring sözleşmeyi feshetti.

İNKÂR TAZMİNATI İSTENDİ
Gani Müjde, hakkında başlatılan 1 milyon 981 bin 792 liralık icra takibine borcu olmadığı iddasıyla itiraz etti. Eko Faktoring bunun üzerine alacağın tahsili ve itirazın iptali istemiyle dava açtı. Dilekçede "Davalı şirkete de gönderilen ticari kayıtlar incelendiğinde, davacı şirketin 1 milyon 981 bin liranın çok daha üzerinde alacaklı olduğu ortaya çıkacaktır.

Yayın tarihi: 28.06.2013
545
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.