Magazin

Gamze'nin son raporu

Gamze'nin son raporu

Gamze Özçelik'in tecavüz davasında mahkemeye bir rapor daha sunuldu. Rapora göre Özçelik'in, Gökhan Demirkol'un iddia ettiği gibi esrar değil tecavüz hapı olarak adlandırılan bir ilaç aldığı öne sürüldü.

Gamze'nin fotoğrafları sağda

Gamze Özçelik'in tecavüz davasının görüldüğü mahkemeye, Özçelik'in, sanık Gökhan Demirkol'un iddia ettiği gibi 'esrarlı sigara' değil, 'flört tecavüz hapı' olarak bilinen 'D..' yüzünden, cinsel ilişki sırasında tam bir bilinç kaybı yaşadığı, sonrasında da hiçbir şey hatırlamadığına dair bir uzman raporu sunuldu.

Adli Tıp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Adli Tıp ve Adli Bilimler Uzmanı M. Fatih Yavuz ile Anestiyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Uğur Acar'ın hazırladığı rapor, davanın görüldüğü Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cuma günkü duruşmada okunacak. Uyutucu veya uyuşturucu madde alımı ile meydana gelen bilinç kaybı sonrası gerçekleşen cinsel ilişkinin özellikle son yıllarda tüm dünyada ciddi sorun oluşturması nedeniyle adli tıp ve adli bilimlerin çalışma alanını oluşturduğu vurgulanan raporda şöyle denildi:

"D... ya da 'flört tecavüzü' hapı olarak da tanımlanan bu grup ilaçlar, renksiz ve kokusuz oldukları için içeceklere karıştırılarak rıza dışı cinsel ilişki eyleminin gerçekleştirilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bu tür ilaçlar, kişide tam veya kısmi bilinç kaybı oluşturarak, maruz kalınan rıza dışı cinsel ilişkiye karşı koyamama veya hiç farkında olamama ve ne olduğunu hatırlayamamaya neden olmaktadır..."

Gamze Özçelik'i ilaçla uyutup tecavüz ettiği ve cep telefonuyla çektiği görüntüleri internette yayınladığı suçlamasıyla tutuklanan Gökhan Demirkol, ilk çıktığı mahkemede, "Esrar içtik, seviştik. Fantezilerde teknolojiyi kullandık" demiş, Özçelik de Demirkol'un iftira attığını söylemişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 12.04.2006
463
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.