Magazin

Gamze Özçelik tazminat davalarını kazanıyor

Gamze Özçelik tazminat davalarını kazanıyor

Gamze Özçelik, eski sevgilisi Gökhan Demirkol olayı ile ilgili açtığı tazminat davalarından bugüne kadar 33 bin YTL kazandı.

Manken ve oyuncu Gamze Özçelik, kendisini ilaçla uyutup çıplak görüntülerini internet yoluyla yayınlamakla suçladığı eski sevgilisi Gökhan Demirkol olayıyla ilgili açtığı tazminat davalarını tek tek kazanıyor. Özçelik ilk olarak, kendisi hakkında, "Bu hayatı kendine yaşam tarzı seçenlerin başına gelir. Melek mi değil mi, ona melek diyenler bir gün görecek. Bu herkesin başına gelmez" dediği için Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt hakkında dava açmış ve 3 bin YTL tazminat kazanmıştı.

Gezen Tilki'ye ceza
Özçelik, Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt'tan sonra, 16 Eylül 2005 tarihinde Bugün gazetesindeki köşesinde, "Seks kasetinin piyasaya düşmesi mutlaka kendisini olumsuz etkilemiştir. Ama su testisi su yolunda kırılır. Seks kaseti piyasaya çıktı" diye yazan gazeteci Nazlı Ilıcak hakkında 20 bin YTL'lik tazminat davası açmıştı. Özçelik, Ilıcak'ı 5 bin YTL tazminat ödemeye mahkum ettirdi. Gamze Özçelik, son olarak da konuyla ilgili yayın yapan TGRT'den 10 bin YTL, Gezen Tilki programından 5 bin YTL ve yapımcı şirketinden 10 bin YTL. tazminat kazandı.
(Vatan)
Yayın tarihi: 11.03.2008
617
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.