Magazin

Gamze Özçelik: Görüntülerdeki benim

Gamze Özçelik: Görüntülerdeki benim

Gamze Özçelik, "Bana tuzak kurdu. İçkime ilaç katıp tecavüz etti" diyerek eski sevgilisi Gökhan Demirkol hakkında adliyede suç duyurusunda bulundu.

Gamze'nin fotoğrafları sağda!

Gamze Özçelik, bir süre önce İnternet'te ortaya çıkan ve yarı baygın haldeyken bir erkekle birlikte olduğu anları gösteren kayıttaki kadının kendisi olduğunu kabul etti. Avukatı ile birlikte Kadıköy Adliyesi'ne giden Özçelik, olayın bir yıl önce meydana geldiğini açıkladı. Özçelik, görüntüleri o zamanki sevgilisi Gökhan Demirkol'un çektiğini de belirtti. Bu gelişme üzerine polis harekete geçerek, Demirkol'un ev ve işyerine baskın yaptı ancak eski basketbolcu bulunamadı.

Tecavüz raporu
Manken, oyuncu ve sunucu Gamze Özçelik'in daha önce görüntüleri Adli Tıp Kurumu'nda incelettiği belirtildi. Adli Tıp raporunda görüntülerdeki kişinin Özçelik olduğu ve olayda kendini bilmez halde tecavüze uğradığı belirtildi.

Özçelik, cumhuriyet savcılığına verdiği dilekçede olayı şöyle anlattı: 'Bir yıl önce beraberdik. İlişkimiz iyi gidiyordu. Olay günü birlikte dolaşırken evinden bir şey alacağını söyleyip beni eve soktu. İçeri girince bana bir şeyler içip içmeyeceğimi sordu. Bir bardak bir şey içtikten sonra aniden başım ağırlaştı. Kendimi kaybettim. Hiç bir şey hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde yatakta yatıyordum. Bana kendimi kötü hissedince yatağa yatırdığını söyledi.' Görüntüler ilk yayınlandığında kendisinde olmadığı için olayı hatırlamadığını söyleyen Gamze Özçelik'in daha sonra şikayetçi olmaya karar verdiğini belirtti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek olayla ilgili ifade veren Gamze Özçelik, 'Bana bunu yapanın mutlaka yakalanmasını istiyorum.' dediği belirtildi. Polis, Demirkol'un yakalanması için araştırma başlattı. Özçelik, olaydan sonra evlenmeyi düşündüğü sevgilisi Mehmet Mutlu ile önceki gün ayrılmıştı.

134. madde kapsamında
Yetkililer, yakalanacak kişinin, TCK'nın "Özel hayatın gizliliğine ilişkin" maddesinin kayda alınarak ihlal edilmesini" kapsayan 134. maddesinden işlem göreceğini belirtti. Adli makamlar ise zanlının aynı madde doğrultusunda kaydettiği görüntü veya sesleri ifşa eden kişilerin 3 yıla kadar hapse çarptırılacağını, bu fiilin basın yoluyla işlendiği takdirde cezanın yarı oranında artırılacağını vurguladı. Tecavüz suçunun kanıtlanması halinde 12 yıla kadar hapis istenebilir.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.09.2005
852
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.