Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gamze: Acım hafiflemedi

Gamze: Acım hafiflemedi

Gökhan Demirkol, oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Özçelik, mahkemenin aldığı kararla ilgili olarak, "Bu ceza acımı hafifletmez. Ama diğerlerine örnek olması da çok önemli" dedi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde, "Rıza dışı cinsel münasebette bulunmak" suçlamasıyla 7 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Demirkol, karar duruşmasında yeniden hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, duruşma sonunda sanık Gökhan Demirkol'un, yargılandığı suç kapsamında önce 7 yıl hapis cezasına, ardından da duruşmalardaki saygılı tutumu dolayısıyla 1/6 oranında takdir indirim uygulayarak, 5 yıl 10 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Demirkol, itiraz başvuruları kapsamında Yargıtay'daki temyiz süreci nedeniyle tutuklanmayacak. "Bunu nasıl başardım bilemiyorum" diye söze başlayan Gökhan Demirkol ise, "Biz cahilce özel hayatımıza teknolojiyi soktuk. 25 yaşındayım. Üniversite öğrencisiyim. Hayatımdan bir beklentim olmasa böyle şeyleri kovalarım. Benim bir hayatım var ve 'tecavüzcü' damgası yedim. Bu yaşadıklarım teknoloji ile haşır neşir olanlara ders olsun.

Gamze Özçelik gibi herkesin tanıdığı, imza isterken titrediği bir kadını, annesi ve kızıyla beraber yattığı bir yatağa atabilir misin? Gamze, Ayşe, Fatma değil ki? Benim mülküm yok ama adalete güveniyorum" dedi. Gamze Özçelik'in katılmadığı duruşmada, baba Özçelik, avukat Fatih Volkan'ı arayıp kararı öğrendi. Kararın Yargıtay'da onanması halinde halen tutuksuz bulunan Gökhan Demirkol, 19 ay daha cezaevinde kalacak.
Yayın tarihi: 26.12.2006
636
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.