Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Futbolda 'şarap' misali transfer

Futbolda 'şarap' misali transfer

İzmir'de amatör ligte mücadele eden Atillaspor'un hocası 78 yaşındaki Doğan Emültay, kulübüyle 2026 yılına kadar sözleşme imzaladı.

Türk futboluna 45 yıldır teknik adam olarak hizmet veren ve İzmir'de "hocaların hocası" diye tanınan 78 yaşındaki Doğan Emültay, deneyimlerini 2026 yılına kadar sözleşme imzaladığı Atillaspor'da amatör oyuncularla paylaşıyor.

Sağlığı sürdükçe devam
Atillaspor´'un tesislerinde, kulübün amatör ve genç takımlarının yanısıra futbol okuluna gelen çocuklarla da yakından ilgilenen Emültay, "beyninin çalıştığı ve sağlığının yerinde olduğu" sürece bu işi sürdüreceğini söyledi.

Denizlispor, Karşıyaka, Altay...
Emültay, 1960 yılında İzmir Demirspor'da başlayan 45 yıllık teknik direktörlük kariyeri boyunca İzmirspor başta olmak üzere Altınordu, Karşıyaka, Altay, Denizlispor, Manisaspor ve Adana Demirspor gibi birçok takımı çalıştırdığını anlattı.

25 yıllık sözleşme
Atillaspor'un dört yıl önce kendisine 25 yıllık sözleşme önerdiğini ve bunu severek kabul ettiğini anlatan Emültay, şöyle konuştu: "Futbolun amatörü ve profesyoneli yok benim için. Çünkü oyun aynıoyun. Atillaspor'da bulunmaktan son derece memnunum. Futbolda istikrarın önemi büyük. Manchester United, Alex Ferguson ile 14 yıldır çalışıyor. İngilizler akılsız mı? Neden bizde de teknik direktörlere böyle şans tanınmıyor? Profesyonel kulüplerin Atillaspor'dan alacağı dersler var. Beynim durmadı, sağlığım da yerinde. Kenarda oturmak günah değil mi?"

Emültay'a destek
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İzmir Şubesi Başkanı Şaban Acarbay ise Atillaspor'un "sembolik de olsa" Emültay ile 25 yıllık sözleşme yapmasını takdir ettiklerini anlattı. Acarbay, "Burada verilen mesaj önemli. Türk antrenörüne gerekli zaman tanınmalı. Türk antrenörlüğünün ve derneğimizin sembolü olan Emültay hocamızın daha uzun yıllar hizmetlerini sürdürmesini diliyoruz" dedi.
Yayın tarihi: 14.03.2005
428
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.