Magazin

Futbolcu ile tartışan kadın yan hakeme kırmızı kart!

Futbolcu ile tartışan kadın yan hakeme kırmızı kart!

Şanlıurfa'da 1'inci Amatör Küme'de yer alan Yenihalspor ile Eyüpspor arasında geçen hafta sonu oynanan futbol karşılaşmasında, ilginç bir olay yaşandı.

Kent merkezindeki Haleplibahçe Stadı'nda geçen pazar günü oynan Yenihalspor-Eyüpspor karşılaşmasında, bir ilke imza atıldı.

Kadın yan hakemle futbolcu tartıştı
Golsüz berabere devam edan maçın 87'nci dakikasında, Eyüpsporlu Bekir Boztepe'nin girdiği gol pozisyonunu ofsayt olarak değerlendiren yan hakem Nezahat Yıldırım bayrak kaldırdı. Buna sinirlenen Eyüpsporlu Bekir Boztepe, yan hakem Yıldırım'ın yanına giderek itirazda bulundu. yan hakem Yıldırım ile futbolcu Boztepe arasında tartışma başladı.

Maçın hakeminden iki kırmızı kart!
Yan hakem ile futbolcunun yanına giden orta hakem Halil Kaçmaz, duruma müdahale ederek, tartışmanın sona erdirilmesini istedi. Buna rağmen aralarında tartışmaya devam eden yan hakem Nezahat Yıldırım ile futbolcu Bekir Boztepe'ye, maçın orta hakemi Kaçmaz kırmızı kart gösterdi.

Seyirci şaka zannetti
Şanlıurfa'nın tek kadın hakemi olan Nezahat Yıldırım, kırmızı kartla maçtan ihraç edilmesi karşısında şoke oldu. Seyirciler de bu durumu önce şaka sandı ancak hakem ve futbolcunun birlikte sahayı terk ettiğini görünce şaşkınlık geçirdi. Karşılaşmanın son üç dakikası eksik yan hakemle oynandı.

Golsüz berabere biten maçın orta hakemi Halil Kaçmaz ve kırmızı kart gören yan hakem Nezahat Yıldırım, açıklama yapmaktan kaçınırken, Eyüpsporlu Bekir, yan hakemin kendisine hakaret ettiğini öne sürdü. Bekir, "Pozisyonumun ofsayt olmadığına itiraz ettim. Ancak, yan hakem bana 'manyak, geri zekalı' dedi. Bunu duyan maçın hakemi de ikimizi kırmızı kartla dışarı attı" diye konuştu.
Yayın tarihi: 23.04.2005
374
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.