Magazin

Futbol fanatiği bağışlarsa

Futbol fanatiği bağışlarsa

Britanya'da fanatik bir taraftar, lenf kanseri ağabeyine kök hücrelerini bağışladı. Ama Manchester United'ı desteklemesi koşuluyla!

Emekli iş idaresi danışmanı 50 yaşındaki Martin Warburton, 59 yaşındaki ağabeyi Paul'e bundan böyle Manchester United'ın ezeli rakibi Manchester City'yi desteklemeyi bırakarak kendi takımının taraftarı olacağını belirten bir kontrat imzalattı. Kontratta yer alan maddeler oldukça ağır:

 • Ağabey Paul Warburton bundan sonraki yaşamı boyunca Manchester United taraftarı olarak kalacak. Manchester United-Manchester City arasında oynanacak bütün maçlarda da yeni takımı için tezahürat yapacak.

 • Manchester United Taraftarlar Derneği ve kulübün televizyon kanalı MUTV'ye de üye olacak.

 • Paul, evini yeni takımın rengi olan kırmızıya boyayacak ve gardrobunu da takımının renklerine göre yeniden düzenleyecek.


 • "Kontratın iyi yönlerine bakıyorum!"
  27 Ağustos'ta Belfast Şehir Hastanesi'nde kronik lösemi hastalığı sebebiyle operasyon geçiren ve kardeşinin kök hücreleriyle hayata tutunmaya çalışan eski City takımı taraftarı Paul Warburton kontratın iyi yönlerine bakmaya çalıştığını söyledi. Martin Warburton ise "Kontratı şaka olsun diye önerdim ama imzalamayı kabul etti. Şimdi hayatını kurtarmasını bekliyorum" dedi.
  (Radikal)
  Yayın tarihi: 29.11.2003
  578
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.