Magazin

Futbol aşkı sınav erteletti

Futbol aşkı sınav erteletti

Ders ve sınavların Dünya Kupası sonrasına ertelenmesini talep eden Bangladeşli üniversite öğrencileri muradına erdi.

Bangladeş Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, ders ve sınavların 14 Temmuz'dan sonraya ertelendiği ifade edildi.

Perşembe gününden bu yana protesto gösterileri düzenleyen öğrenciler, derslerin ve 3-29 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan finallerin, 9 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Dünya Kupası sonrasına ertelenmesini talep ediyorlardı.

Rektörlüğü işgal ettiler
Öğrenciler bu amaçla, kampüs kapılarını kilitlemiş, oturma eylemleri ve yürüyüşler düzenlemiş, son olarak da rektörlük makamını işgal etmişlerdi.

Şimdiye kadar katılmaya hak kazanamamış olsa da, Dünya Kupası Bangladeş'te büyük bir ilgiyle izleniyor.

Futbol meraklıları, evlerinin pencerelerini şimdiden favorileri olan ülkelerin bayrakları ile donattı. En popüler ülkeler; Arjantin, Brezilya, Almanya, Fransa ve İtalya.

Dünya Kupası öncesi, birçok elektronik eşya mağazası da televizyon fiyatlarında indirime gitti.

Maçlar geceye denk geliyor
Dünya Kupası maçları saat farkı nedeniyle, Bangladeş'te geceyarısından sonra yayınlanacak. Öğrenciler de sınavları erteletmek için, maçları seyretmek adına uykusuz kalacaklarını gerekçe göstermişlerdi.
(BBC TÜRKÇE)
Yayın tarihi: 30.05.2006
316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.