Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Futbol aşkı' nelere kadir

'Futbol aşkı' nelere kadir

Yaklaşık 300 Gambialı'yı taşıyan bir uçak, Peru'da düzenlenen futbol turnuvasına yetişebilmek için sahte bir 'acil durum' çağrısı yaptı.

Uçak, Peru'nun başkenti Lima'ya inmek üzere hareket etmişti. Ancak uçaktaki futbol taraftarları, Lima'ya inmeleri durumunda futbol maçını kaçıracaklarını fark edince, uçağın mürettebatı, Peru yetkilileriyle temasa geçerek uçağın yeterli yakıtı kalmadığını iletti. Bu durum üzerine, uçağa, karşılaşmanın yapılacağı, ülkenin kuzeyindeki Piura kentine inme izni verildi.

Maçı seyrettiler
Geleneksel kıyafetleri içindeki Gambialı futbol taraftarlarının uçaktan inmesine ve merakla bekledikleri futbol maçını seyretmelerine izin verildi. 17 yaş altı millî futbol karşılaşmasında, Gambia, rakibi Katar'ı 3-1 mağlup etti.

Gambia'da 'futbol ateşi', Cumartesi günü, turnuvanın favorisi Brezilya'yı yenmelerinin ardından alevlenmişti.

Yalnız bir sorun var...
Ancak Gambialı taraftarların zafer sevinci, Peru yetkililerinin göstereceği reaksiyon nedeniyle gölgelenebilir. Yetkililer, yapılan çağrının gerçek olduğunu düşünerek kırmızı alarm ilan etmiş, tüm acil durum ekiplerini harekete geçirmişti. Gambia uçağına uçuş izni verilmezken, havayolu şirketine de ceza verilmesi gündemde.

Peru Sivil Havacılık Teşkilatı'nın bir sözcüsü, bunun tam bir "sahtekârlık" olduğunu ve Gambia Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh tarafından kiralanan uçağın Peru hava sahasına izinsiz girdiğini açıkladı.
424
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.