Magazin

Fransız onayına mı kaldık?

Fransız onayına mı kaldık?

Dönmedolap" adlı oyunun komedi olup olmadığını Fransız oyuncu Alain Delon'a soran sanatçılar, usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu'nu kızdırdı.

Afife Tiyatro Ödülleri gecesinde, Berna Laçin "Dönmedolap" adlı oyundaki rolüyle müzikal-komedi dalında "En İyi Oyuncu" seçildi. Ancak Şahnaz Çakıralp "Berna Laçin'in ödül aldığı oyun komedi tarzında değil. Ali Poyrazoğlu da benimle aynı fikirde" deyince ortalık karıştı.

Alain Delon'a sordular
Birçok tiyatro sanatçısı Alain Delon'un halen Paris'te kapalı gişe oynadığı oyunun komedi olup olmadığını öğrenmek için Fransız sanatçıyı e-mail yağmuruna tuttu. Olaylara adı karışan Ali Poyrazoğlu ise Çakırap'in açıklamasının doğru olmadığını belirterek şunları söyledi:

Ben oyuna çok güldüm
"O beyanatla ilgim yok. Ben oyunun komedi olduğunu biliyorum, çünkü oyunu Fransa'da Alain Delon'dan seyrettim ve çok güldüm. İtirazı olan önceden itiraz etseydi. Kalkmış Türk jürisinin kararını Fransa'dan onaylattırıyorlar. Onların onayına mı ihtiyacımız var? Niye tiyatroculuk yapıyoruz o zaman?"
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 09.05.2006
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.