Magazin

Frank Sinatra mafyanın kuryesiymiş

Frank Sinatra mafyanın kuryesiymiş

1998 yılında yaşamını yitiren Frank Sinatra'nın yeraltı dünyasıyla bağlantıları, Anthony Summers ile Robbyn Swan'ın yazdığı kitapla gün ışığına çıktı.

Ünlü şarkıcı Frank Sinatra'nın yeraltı dünyasıyla bağlantıları, Anthony Summers ile Robbyn Swan'ın yazdığı kitapla gün ışığına çıktı. 16 Mayıs'ta piyasaya sürülecek "Sinatra: Hayat" adlı kitapta, yaşadığı sürece yeraltı dünyasıyla ilişkisini reddeden Frank Sinatra'nın, mafya için kuryelik yaptığı iddia ediliyor.

Mafyaya kuryelik yapmış
Kitapta, 3.5 milyon dolar nakit para taşıyan Sinatra'nın New York'ta gümrük memurları tarafından durdurulduğu, kalabalıktan faydalanarak yakalanmaktan son anda kurtulduğu ileri sürülüyor.

FBI da doğruladı
The Vanity Fair'de çıkan kitapla ilgili tanıtım yazısında, Sinatra'nın Chicagolu mafya babası Sam Giancana ile yakın ilişkisi bulunduğu, iddianın ünlü sanatçının ölümünden 7 ay sonra FBI tarafından da doğrulandığı yer aldı.

Johnny Fontane = Frank Sinatra
Sinatra'nın kariyerinin başlangıcında New Jerseyli dolandırıcı Willie Moretti'nin desteğini aldığı ve bir diğer mafya babası Lucky Luciano ile 1947 yılında Küba gezisinde bir araya geldiği biliniyor.

Mario Puzo'nun kitabından uyarlanan "Baba" filmleri üçlemesinde, İtalyan mafyasının desteğini alarak kariyer sahibi olan şarkıcı Johnny Fontane karakterinin, Sinatra'dan esinlenerek yaratıldığı sanılıyor.
Yayın tarihi: 04.05.2005
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.