Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Fotoğraftaki sır

Fotoğraftaki sır

Mezuniyet fotoğrafları gelecekte nasıl bir hayatınız olacağına dair ipuçları veriyor.

Kanadalı psikologlar, mezuniyet yıllıklarındaki fotoğraflarda içten gülümseyenlerin, gelecekte mutlu bir yaşama sahip olduklarını söylüyor.

Psikolojik araştırmalardan sonra ulaşılan veriler, mezuniyet fotoğraflarında gülümseyen kişilerin yaşam boyu mutlu olduklarını, mutlu bir evlilik yaptıklarını, olumsuzluklarla karşılaşma ihtimalinin ise az olduğunu ortaya koyuyor.

Mutlu insanlar

Okul mezuniyetinde, gelecekteki yaşamdan habersiz, coşkulu bir tebessümle objektife poz vermiş, günümüzde zengin ya da başarılarıyla tanınmış kişileri mercek altına alan araştırmacılar, 1958 ve 1960 yılları arasında yayınlanmış mezuniyet yıllıklarında inceleme yaptı.

İnceleme sonucunda, fotoğraflarda içten gelerek gülümseyen kişilerin, sonraki yaşamlarında mutlu bir hayata sahip oldukları görüldü.

Uzmanlar, fotoğraflardaki gülümsemeyi incelerden, yüzdeki 44 mimik hareketini, özellikle de dudak kenarlarındaki ve göz çevresindeki kasların hareketini değerlendiriyorlar.

Araştırma kişilerin, düğün fotoğraflarındaki "içten" gülümsemelerinin de mutlu evliliğin ilk ipuçlarını verdiğini ortaya koyuyor.
499
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.