Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Fotoğrafla dolu dolu 7 gün

Fotoğrafla dolu dolu 7 gün

Üniversiteli gençlerin fotoğraf sevgisi, yeni bir etkinlikle hayat buluyor.

Bundan önce birçok etkinliğe imza atan Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü, mayıs ayının ilk haftasını fotoğraf etkinlikleri ile donatıyor.

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde bulunan Fen Edebiyat Fakültesi'ndeki konferans salonunda düzenlenecek ve fotoğrafın ünlü isimlerine ev sahipliği yapacak söyleşiler, sergi ziyareti, İstanbul ve Edirne gezileri bu fotoğraf dolu haftada hayat bulacak.

1-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Fotoğrafçılık Haftası, 30 Nisan Pazartesi günü film gösterimi ile başlayacak. Gösterim, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde yer alan konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Etkinliğin ikinci günü, yani 1 Mayıs'ta saat 14:00'te, özellikle Afrika'da çektiği vahşi doğa fotoğrafları ile tanınan Süha Derbent ile bir söyleşi düzenlenecek.

Etkinliğin üçüncü günü 2 Mayıs Çarşamba, İstanbul Modern'de son ayında olan Magnum Sergisi'ne düzenlenecek geziye ev sahipliği yapacak. Dünyanın ünlü Magnum fotoğrafçılarının çektikleri fotoğrafların yer aldığı serginin ziyaretinin ardından, 3 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek söyleşi etkinliğine, bu sefer de Fotoğraf Dergisi'nin yayın yönetmeni olan, 'Yüz Yıl Önce Yüz Yıl Sonra İstanbul' gibi birçok sergi ile birikimlerini paylaşan Nadir Ede konuk olacak. 4 Mayıs Cuma günü düzenlenecek olan söyleşinin konuğu ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğretim görevlisi Emre İkizler.

Cumartesi günü, aydınlık bir Mayıs sabahı kapsamlı bir fotoğraf gezisi de hayata geçirilecek. Fotoğraf gezisinin rotası Kadırga, Sultanahmet ve Süleymaniye güzergahı. 1. Fotoğrafçılık Haftası'na son nokta ise, 6 Mayıs Pazar günü düzenlenecek Edirne gezisi ile konulacak.

 • 1. Fotoğrafçılık Haftası Programı - 30 Nisan Pazartesi saat 14:00 - Film gösterimi
 • 1 Mayıs Salı saat 14:00 - Süha Derbent söyleşisi
 • 2 Mayıs Çarşamba saat 14:00 - Magnum Sergisi gezisi
 • 3 Mayıs Perşembe saat 14:00 - Nadir Ede söyleşisi
 • 4 Mayıs Cuma saat 13:00 - Emre İkizler söyleşisi
 • 5 Mayıs Cumartesi - Kadırga-Sultanahmet-Süleymaniye rotasında fotoğraf çekimi gezisi
 • 6 Mayıs Pazar - Edirne gezisi
 • 371
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.