Magazin

Formula 1'de geri sayım

Formula 1'de geri sayım

Dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarından olan Formula 1 Yarışları'nın bir etabının 2005'te Türkiye'de yapılması yönünde hazırlık çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu (TOMSFED) tarafından Ankara'da düzenlenen Formula 1 sunum toplantısında aday il olarak belirlenen İzmir, Antalya ve İstanbul'a tanınan 60 günlük süre 5 Temmuz günü doluyor.

Bu arada aday il yöneticilerinin en büyük sıkıntısı olan devlet desteği sorunu da çözüldü. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, FOA Başkanı Bernie Ecclstone'a yazılı olarak organizasyona sahip çıktıklarını açıkladı. Ünlü, gönderdiği yazıda, "En geç 2004 yılı Eylül ayına kadar pisti tamamlayarak evsahipliği yapmak istediğimizi ve buna karşılık 27 milyon dolar tutarında teminat mektubu verileceğini taahhüt ederiz. 2005 itibariyle her yıl ülkemizde gerçekleştirmek istediğimiz Formula 1 yarışları için yıllık aidat bedeli 13.5 milyon doların ödeneceğini garanti ederiz" ifadesine yer verdi.

Yazıda ayrıca, FOA'dan 2005 yılı itibariyle Türkiye'nin gerekli şartları yerine getirdiği şampiyona dahilinde yeralacağına dair bir teminat mektubu talep edildiği bildirildi. (dha)
Yayın tarihi: 26.06.2002
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.