Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Formula 1 otelleri doldurdu

Formula 1 otelleri doldurdu

İstanbul'da gerçekleşecek olan Formula 1 yarışları için beş yıldızlı otellerin tüm oda rezervasyonları şimdiden doldu.

Önümüzdeki yıl İstanbul'da yapılacak olan Formula 1 yarışları için İstanbul'daki bazı 5 yıldızlı oteller, 2005 yılı
ağustos ve temmuz ayları için rezervasyonlarını şimdiden doldurdu.

Formula 1 yarışlarının 13. ayağını oluşturacak olan serinin resmi olmayan bilgiye göre 31 Temmuz'da yapılacak olması İstanbuldaki otellerin 27 Temmuz'dan 4 Ağustos'a kadar olan tüm rezervasyonlarının dolmasına neden oldu.

Aralarında Ritz Carlton, Çırağan Kempinski ve Four Seasons gibi otellerin de bulunduğu bazı 5 yıldızlı oteller rezervasyon yaptırmak isteyenlere 27 Temmuz ile 4 Ağustos tarihleri arasında Formula 1 yarışlarından dolayı dolu olduklarını belirtiyorlar.

Bazı 5 yıldızlı otellerde ise standart odalarda yer kalmadığı, fiyatları 400 doları bulan delüx odalarda yer kaldığı bilgisi veriliyor. Formula 1 yarışlarının düzenleneceği tarihe denk gelen temmuz - ağustos arasında 5 yıldızlı otellerde belirlenen oda fiyatları ise oldukça yüksek. Normal şartlarda 320 dolardan satılan delüx odalar KDV hariç 480 dolardan satılıyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Mehmet Yıldırım, basınla sohbet toplantısında, odaların Formula Başkanı Bernie Ecclestone tarafından kapatıldığını belirtirken, yarış zamanında bu odaların daha yüksek fiyata satılabileceğini söyledi.

Yayın hakkı 7 milyon dolara TRT'ye verildi
İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım, gazetecilerle sohbet toplantısında, Formula 1'e yapılacak 100 milyon dolarlık yatırımın 5 yılda geri alınabileceğini, pistinin saat başı kiralandığını, reklam geliri vb ile ayda en az 500 bin dolar sağlanabileceğini söyledi.

Yıldırım, pist inşaatının asfaltlama dahil önemli oranda tamamlandığını, Formula dışında pistin Mercedes, BMW gibi otomobil firmaları tarafından antreman ve test sürüşleri amacıyla kiralanmak istediğini ayrıca Formula dışında üç yarış daha aldıklarını söyledi. Yıldırım, Formula 1'in yayın hakkını 7 milyon dolara TRT'ye verdiklerini belirtti.
(Milliyet)
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.