Magazin

Fön makinesi Didem'i yaktı

Fön makinesi Didem'i yaktı

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, dansöz Didem'in başına gelen ilginç bir olayı bugün köşesine taşıdı.

İşte Eyüboğlu'nun bugünkü yazısı:

"Bir dönem İbrahim Tatlıses'in hazırlayıp sunduğu 'İbo Show'un 'demirbaş'larından biri olan dansöz Didem'in başına gelen bu olay aslında birçok bakımdan ibretlik.
Sen ev sahibiyle inatlaş, borcun olan bin 300 TL'yi verme, yargıya intikal etsin mesele ve sonunda bin 300 TL yerine 16 bin 380 TL öde.

"Anlatsana nasıl oldu bu hele?" dediğinizi duyar gibiyim. O zaman Baracuda Tour'un sahibi Cem Polatoğlu'nun konuya dair anlattıklarını vakit kaybetmeden aktarayım.

"2009'un eylül ayında kiracımız olan Didem Kınalı, bir kış akşamı, aşağıda kendisini bekleyen İbrahim Tatlıses'in şoförünün kullandığı otomobile binip, bir an önce 'İbo Show'un çekimlerine yetişeyim derken bir şeyi unuttu. Didem Hanım, televizyon programına yetişmek isterken banyoda saçına fön çektiği saç kurutma makinesini çalışır vaziyette bırakıp gitti.

Fön makinesi açık kalınca
Didem Kınalı'nın ahşap banyo konsoluna çalışır vaziyette bıraktığı fön makinesi zamanla kontak yaparak yangın çıkardı. İtfaiyenin söndürdüğü yangından sonra daire kullanılamayacak hale geldi. Bunun üzerine otele yerleşen Didem Hanım'dan dairede gerekli tadilatı yaptırmasını ve kirayı istedik.

Ancak o, elinde yangının elektrik kontağından çıktığına dair itfaiye raporu olduğunu söyleyip, bu ödemeleri yapmadı.

İnkar tazminatı da ödedi
Olay yargıya intikal etti. Mahkemenin belirlediği 'bilirkişi', fotoğraflarda da açık bir şekilde görüldüğü gibi yangının çalışır vaziyette bırakılan saç kurutma makinesinden kaynaklandığına dair rapor verince Didem Kınalı davayı kaybetti.

Ancak o bu karara itiraz etti ve karşı bir dava açtı. O davayı da kaybedince tazminatları, avukat ve mahkeme masraflarını ödemek zorunda kaldı.

Didem Kınalı'nın zamanında ödemediği bin 300 TL, 'inkar tazminatı'yla birlikte 16 bin 380 TL'ye maloldu ona.

Didem Kınalı, mahkemenin hükmettiği tazminat bedelini ödemeye yanaşmayınca avukatımız BMW otomobiline haciz koydurup, öyle tahsil etti parayı."
Yayın tarihi: 19.08.2011
899
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.