Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Flemenko Kralı Ankara'yı salladı

Flemenko Kralı Ankara'yı salladı

İspanyol dansının ünlü temsilcilerinden Antonio Marquez, Başkent´teki ilk gösterisinde büyük alkış aldı.

Antonio Marquez Dans Topluluğu, 20. Ankara Uluslararası Müzik Festivali´nde izleyici karşısına çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu´ndaki gösteri, teknik aksaklıklar nedeniyle 15 dakika geç başladı.

Sahneye Bizet´nin ünlü "Carmen" operasının müzikleri eşliğinde çıkan Marquez, "Despues De Carmen" adlı ilk bölümde, Flemenko dansıyla Carmen'in bilinen hikayesini yorumladı. Gösterinin ikinci bölümünde topluluk, "Boda Flamenca" isimli eseri sundu. Bir aşk hikayesinin mutlu sonla bitmesini anlatan yapıttada İspanyol topluluk başarılı bir performans sergiledi. Dünya çapında çok sayıda festivale katılan ve İtalya´da "En Değerli Sanatçı Ödülü"ne layık görülen Marquez, gösterinin sonunda ayakta alkışlandı.

Dans etmeye çocukluğunda başlayan 40 yaşındaki Marquez, Başkent´teki ilk gösterisinde sempatik tavırlarıyla da büyük ilgi gördü.

Marquez, izleyenlerin uzun süreli alkışları üzerine kısa süreli bir dans gösterisi sergiledi, sahnede çıkardığı yelek ve gömleğini de yere atarak sevgi gösterilerine karşılık verdi. Antonio Marquez Dans Topluluğu, Ankaralı sanatseverlerle yarın akşam da birlikte olacak.
335
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.