Magazin

Filmi Mahkemelik Oldu!

Filmi Mahkemelik Oldu!

Özcan Deniz'in ağabeyi Ercan Deniz, yapımcılığını yaptığı 'Ya Sonra' filminin vergi borcundan dolayı 5 yıl hapis cezası isteniyor.

Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz, 2011’de ‘Ya Sonra’ adlı filmi çekmeye karar verdi. Başrollerini kardeşi Özcan Deniz ve Deniz Çakır’ın paylaştığı film için iki milyon lira bütçe ayrıldı. Filmin bütçesi için Hanifi Tekin’le anlaşan Deniz kardeşler, aldıkları para için sözleşme imzaladı. Film çekildiği sırada Maliye Bakanlığı Vergi Denetleme Kurulu’nca Ercan Deniz’in sahte fatura düzenleyerek vergiden muaf olmaya çalıştığı tespit edildi.

İhbarı sonrası Ercan Deniz hakkında savcılıkça adli soruşturma başlatıldı. İfade veren Ercan Deniz sahte olduğu iddia edilen belgelerin filme ait yapılan harcamaların fotokopisi olduğunu, belgelerin aslınının ise filmin diğer ortağı tarafından açılan davada delil olarak saklandığı ileri sürüldü.

İstanbul Adliyesi Kaçakçılık Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma sonunda, Ercan Deniz hakkında, “Vergi usul kanununa muhalefet suçundan dava açıldı. Beş yıla kadar hapsi istenen Deniz, Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor.

DİLEK YAMAN/ SABAH

Yayın tarihi: 08.06.2017
1667
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.