Magazin

Film sona ermedi

Film sona ermedi

'Bir dingo kaçırdı' dediği bebeğini öldürmekten dört yıl hapis yatan ve öyküsü filme çekilen Avustralyalı anne 'masum' çıktı.

Bebeğinin bir dingo tarafından kaçırıldığını iddia eden Avustralyalı Lindy Chamberlain'in 'Karanlıkta Bir Çığlık' adıyla filmleştirilen öyküsünde sürpriz bir tanık çıktı... Lindy Chamberlain'in trajedisi, 1980 Ağustosu'nda, eşi ve üç çocuğuyla Melbourne'deki Ayers Rock Ulusal Parkı'nda kamp yapmalarıyla başladı. İki aylık Azaria çadırda uyurken bir dingo (vahşi köpek) tarafından kaçırıldı. Yapılan aramalarda sadece küçük kızın kanlı giysileri bulundu.

Meryl Streep canlandırmıştı
Bebeğin kaybolmasıyla ilgili hikâye sansasyon yarattı. İlk anda kamuoyunda oluşan acıma hissi, çiftin tarikat üyesi olduğunun ortaya çıkması ve medyada buna ilişkin çeşitli spekülasyonların yer alması nedeniyle kısa sürede düşmanlığa dönüştü. Azaria'nın katili olmakla suçlanan anne, 1982'de altı yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yedi aylık hamileyken hapse giren Chamberlain, 1986'da serbest kaldı. Chamberlain olayı bir tür kent efsanesine dönüştü. Lindy Chamberlain'in acılı bir anne mi, yoksa acımasız bir katil mi olduğu hep bir muamma olarak kaldı. Hikâye, 1988'de 'Karanlıkta Bir Çığlık' adıyla sinemaya uyarlandı. Chamberlain'i Meryl Streep canlandırdı.

Şimdi ise sır perdesini aralayan bir gelişme yaşandı. Frank Cole isimli bir kişi, 1980 yılının ağustosunda ağzında bebek taşıyan bir dingo vurduğunu, ancak ulusal parkta avlanma yasak olduğu için korkup durumu yetkililere bildirmediğini ileri sürdü. Basına konuşan Cole, bebeğin cesedini, yanındaki arkadaşlarından birinin aldığını ve gömmüş olabileceğini söyledi. Ancak Cole'un yanındaki üç arkadaşı da hayatta değil. Polis yeniden soruşturma açmaya hazırlanıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 07.07.2004
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.