Magazin

Film setinde boğulacaktı!

Film setinde boğulacaktı!

Ferhat Gündoğdu, teknenin senaryo gereği batırıldığı sahnede boğulma tehlikesi atlattı.

Başrollerini Ferhat Gündoğdu, İsmail Hacıoğlu, Şevket Çoruh ve Ayça Bingöl'ün paylaştığı, üç kanser hastasının hayata tutunma çabasını konu alan "Sonsuz" filminin çekimleri, önceki gün İzmir-Foça'da tamamlandı. Ancak son sahne ekibe heyecanlı anlar yaşattı.

Yapımcılığını Fergün Yapım'ın, yönetmenliğini ise Cemal Şan'ın üstlendiği "Sonsuz" adlı sinema filminin çekimleri, geçtiğimiz gün İzmir-Foça'da tamamlandı. Başrollerini Ferhat Gündoğdu, İsmail Hacıoğlu, Şevket Çoruh ve Ayça Bingöl'ün paylaştığı, üç kanser hastasının hayata tutunma çabalarını konu alan filmin son çekim gününde, büyük bir tehlike atlatıldı.

Senaryo gereği denizde bir tekne batırıldı. Ancak bu boğulma sahnesinde rol alacak Ferhat Gündoğdu'nun yüzme bilmemesi, ekibe büyük panik yaşattı.
Senaryo gereği İsmail Hacıoğlu ile birlikte suya atlayan Gündoğdu, denizde meydana gelen dalgalanma yüzünden boğulma tehlikesi geçirdi. Çekimin ardından Gündoğdu, yaşadığı korkuyu şöyle anlattı: "Ben yüzme bilmiyorum, bu yüzden büyük tehlike atlattık. Önlem aldık, balık adamlarımız da vardı ama insanın içindeki korku bambaşka."

Hacıoğlu ise "Akıntı bize zor anlar yaşattı. Ferhat Abi zaten yüzme bilmiyor. Senaryo biraz gerçeğe döndü diyebilirim. Allah'tan kimseye bir şey olmadı ama bence çekim çok doğal ve güzel oldu. Çünkü ikimiz de korktuk. Senaryonun gereğini en doğal halimizle yerine getirdik" dedi. Tekne batırma sahnesi yaklaşık dört saat sürdü.

Hedefimiz ödül almak

Ferhat Gündoğdu, filmin konusunu ve rolünü şöyle anlattı: "Filmimiz, kanser illetini konu alıyor. Farklı kültürlerden insanların bu hastalığa yakalanmalarıyla kesişen yollarının hikâyesini anlattık. Ben Serhan karakterini oynuyorum. Serhan, töre baskısıyla ablasını öldürmüş ve 20 yıl hapiste yatmış. Tahliye olduğu an düşüp bayılıyor. Hastaneye gittiğinde ise kanser olduğunu öğreniyor. Filmimizden güzel bir ödül bekliyoruz. Hedefimiz ödül almak. Şimdiye kadarki en güçlü oyuncu kadrosu bizim filmde. Gişe kaygımız da yok. Beş milyon kişi izlesin isteriz ama kararı Türk toplumu verecek."
Rol için 8 kilo verdim

Çekimlerin en dikkat çeken ismi,

İsmail Hacıoğlu'ydu. Filmdeki rolü için 20 kilo verdiği haberleriyle gündeme gelen Hacıoğlu, "Öyle bir şey yok, sadece sekiz kilo verdim" diye konuştu. Hacıoğlu, rolü içinse "Ben DJ Volkan'ı canlandırıyorum. Deli dolu bir genç Volkan. Ancak kanser olduğunu öğreniyor ve tedaviyi reddediyor. 'Genç bir insanım, neden ben öleyim ki?' diye düşünüyor. Hikayeden çok etkilendim. Hiç kendimi kanser hastalarının yerine koymamıştım. İnsan yaşamadan bilemezmiş gerçekten" dedi.

Mafya babası

"Arka Sokaklar" dizisinin Komiser Mesut'u Şevket Çoruh, filmde canlandırdığı mafya babası rolünü anlattı: "Ben filmde şair ruhlu, modern bir mafya babası olan Cihan'ı oynuyorum. Herkes benim hep mafya babası tiplemelerine seçildiğimi düşünüyor ama ben her rolü oynayabilirim. Görüntümden dolayı hep sert karakterlere seçilmiyorum. Geçtiğimiz sene 'Usta' filminde bir hurdacıyı oynamıştım örneğin. Mafya babasını oynamak beni zorlamadı, özel bir araştırma da yapmadım. Filmimiz çok güzel oldu."

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 23.07.2009
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.