Magazin

Fil orkestrasının son bombası

Fil orkestrasının son bombası

İlk albümü ABD'de 7 bin satan Taylandlı fillerden oluşan orkestranın ikinci albümü yolda. Yeni albüm caz doğaçlamalarından oluşacak.

Tayland'da fillerden oluşan orkestra, ilk albümünün ABD'de büyük başarı elde etmesinden sonra ikinci albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Fil orkestrasının menajeri, Tayland Filleri Koruma Merkezi'nden Richard Lair, ilk albümde beş fille yola çıkan orkestraya daha sonra yeni üyeler eklenmesiyle sayının 12'ye yükseldiğini söyledi. Lair, yeni CD'nin 'caz doğaçlamaları'ndan oluşacağını ve halen New York'ta mix masasında son işlemlerin yapıldığını söyledi.

Basçı ve baterist gözde
İlk CD'nin özellikle ABD'de ilgi gördüğünü kaydeden Lair, orkestrada ksilofon, gong ve armonika gibi müzik aletlerinin bulunduğunu, ancak orkestranın iki yıldızının bas çalan Şapati adındaki erkek fille, bateri çalan Pratida adındaki dişi fil olduğunu belirtti.

Geliri fil fonuna aktarılacak
Menajer Lair, fil orkestrasının yeni albümünün gelecek ay çıkacağını, elde edilen gelirin fillere yardım amacıyla kurulan bir fona aktarılacağını kaydetti. Lair, ilk albümün ABD'de 7 bin sattığını, yeni albümün, İngiltere ile Avustralya'da da piyasaya verileceğini sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 27.07.2004
461
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.