Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Festivalde ilgi erotik öykülere

Festivalde ilgi erotik öykülere

22'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin 29 Mart Cumartesi günü başlayan rezervasyonlarının ilk üç gününde 2000'in üzerinde sinemasever festival için rezervasyon yaptırdı.

Rezervasyonlar, geçtiğimiz yılın ilk rezervasyon günlerine oranla yüzde 20 artış gösterdi. Festivalin en çok ilgi gören kuşağı ise ''Çağımızın Aynası Sinema: İnsan Hakları'' ve ''Erotik Öyküler V'' oldu. Festival yetkilileri, ''Erotik Öyküler V'' kuşağına ilginin çok olduğunu ve ellerinde çok az bilet kaldığını söyledi. Rezervasyondan yararlanan izleyiciler, biletlerini 4-7 Nisan tarihleri arasında İstiklal Caddesi'ndeki SESAM Binası'ndan alabilecekler.

Ayrıca bu yıl ilk kez 7 Nisan Pazartesi gününe kadar Biletix üzerinden indirimli rezervasyon fiyatlarıyla bilet satışı devam edecek. Rezervasyon aşamasında en çok ilgi gören filmler arasında, John Malkovich'in ''Yukarıdaki Dansçı'', Woody Allen'in ''Hollywoodvari Bir Son'', Carlos Saura'nın ''Salome'', geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali'nde En İyi Yönetmen Ödülü alan Paul Thomas Anderson'ın ''Aşk Sarhoşu'', Fabian Bielinsky'nin çok ödüllü filmi ''Dokuz Kraliçe'', bu yıl En İyi Yabancı Film Oscarı adaylarından Aki Kaurismaki'nin ''Geçmişi Olmayan Adam'' ile ile Carlos Carrera'nın ''Rahip Amaro'nun Günahı'' bulunuyor.
414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.