Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Festival başlıyor

Festival başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın düzenlediği 21'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali, bu akşam Beyoğlu Emek Sineması'ndaki açılış töreniyle başlıyor. Festival 28 Nisan'a kadar sürecek.

İstanbul bir kez daha yedinci sanatın coşkusunu yaşamaya hazırlanıyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 21. Uluslararası İstanbul Film Festivali 13 Nisan ile 28 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Programında, konulu uzun metraj filmlerin yanısıra kısa ve belgesel filmlerin de yer aldığı festival, sinemanın unutulmaz ustalarının yapıtlarından, genç kuşak yönetmenlerin filmlerine kadar uzanan zengin bir program sunuyor sanatseverlere.

21. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin açılış töreninde Türk sinemasından Sinema Onur Ödülü'ne değer görülen üç sanatçı ile İspanyol sinemasının yaşayan en büyük ustalarından Carlos Saura'ya Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilecek

Törenin ardından festival, Altın Lale'li Fransız yönetmen Claude Miller'in "Betty Fisher ve Diğer Öyküler" adlı filmiyle açılacak.
Yayın tarihi: 12.04.2002
382
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.