Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ferhat'ın boğaz manzaralı villası

Ferhat'ın boğaz manzaralı villası

Yarın akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşacak olan Ferhat Göçer, “İşte benim dünyam” dediği Beykoz sırtlarındaki Boğaz manzaralı, havuzlu, asansörlü, stüdyolu villasının kapılarını Hafta Sonu dergisine açtı.

ferhatın villası

Öncelikle yeni konseri konuşalım. Harbiye Açıkhava’da o gece neler olacak?

- Cuma akşamı, Glee Müzikali’nden esinlenerek hayata geçerdiğim Symphonie D’Orient ile Ferhat Göçer konseri Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sergilenecek. 60 kişilik dev bir orkestrayla sahnede olacağım. Klasikleşmiş albüm şarkılarımın yanında, albüm öncesinde de seslendirdiğim aryalar, klasik batı eserleri, aynı zamanda Amy Winehouse, Gotye, Sting, Pink Floyd gibi son dönemde dünyada en çok dinlenen şarkıcıların şarkılarını da kendi etnik sazlarımızla yorumlayacağım. Müzikal sürprizlerle dolu bir iş bu. Tahmin ediyorum ki, konsere gelenlere hoş vakit geçirteceğiz.

Sürprizler olacak mı?


- Elbette sürprizlerimiz var. Mesela, büyük hayranlık duyduğum Türkan Şoray da büyük bir aksilik olmazsa beni dinlemeye geleceğini bildirdi.

Koyu bir Türkan Şoray hayranısınız yani...


- Onun filmlerini, o filmlerde okuduğu şarkıları unutmak mümkün mü? En büyük hayalim onunla düet yapmak.

Çıkacağınız Avrupa turnesini konuşalım mı?

- Bu konserin hemen arkasından Avrupa turnesine çıkıyorum. 1,5 ay sürecek. Bükreş’ten Londra’ya kadar 18 Avrupa kentinde konserlerim olacak. Danimarka’dan Romanya’ya, Bulgaristan’dan Fransa’ya, Almanya’dan Belçika’ya, Hollanda’dan Avusturya’ya kadar her yeri, bütün Avrupa şehirlerini dolaşacağım. 2 Ekim günü turnem başlayacak, 12 Kasım’da sona erecek.

Epey yorulacaksınız...

- Yorucu bir turne olacak. Aslında en güzel yanı Ömür’le (Gedik) birer-ikişer günlük küçük küçük molalar verip, enerjimizi, moralimizi yenileyecek olmamız. Avrupa kazan biz kepçe aşkımızı tazeleyeceğiz.

Bu arada “Yanına Kalmaz” şarkısına klip çekmişsiniz.

- Evet, geçen hafta klibi çektik. Şarkının doğasına uygun olarak terk edilen erkeğin ayrılık acısını anlatan bir klip hazırladık. O terk edilme sancısını, o dönem yaşanan kızgınlığı, kırgınlığı aktarmaya çalıştık.

Şarkının özel bir öyküsü var mı?

- Eyüp Mercimek’in yaşadığı hayatın aynısı. Ayrıca yönetmenim Emir Khalilzadeh de şarkıyı dinledikten sonra bana hemen hikayesini anlattı. Kendi yaşanmışlıklarından oluşan bir kurgu hazırladı. Bunu yaşamayan insanın çok az olduğunu düşünüyorum, böyle bir yalnızlık ve terk ediliş hikayesi hepimizin başına gelmiştir.

ERKEKLER TERK EDİLİNCE DARMADAĞIN OLUYOR

Her erkek hayatında en azından bir kez terk edilme acısını yaşar diyorsunuz.

- Kadınlar, o ayrılık sürecini erkeklerden daha iyi saklayabiliyorlar. Biz nedense darmadağın oluyoruz. Erkeğin terk edildikten sonra kendini toparlaması daha zor. bu konuda erkeklerden daha güçlü. İçin için yansa bile anlayamıyorsunuz. Yakın çevresinde birkaç kişiyle paylaşsa bile, bir şekilde saklıyor.

Yayın tarihi: 27.09.2012
1432
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.