Magazin

Fener'in taraftarları Cimbom'u yakaladı

Fener'in taraftarları Cimbom'u yakaladı

Galatasaray, UEFA Kupası'nı kazandığı 2000 yılından bu yana yüzde 4'lük taraftar kaybına uğradı.

Galatasaray'ın, UEFA Kupası'nı kazandığı 2000'den bu yana taraftar kaybettiği ortaya çıktı. İstanbul'da Fenerbahçe taraftarının oranının Galatasaray'dan daha yüksek olduğu da belirlendi.

Veri Araştırma adlı şirketin 2 yılda bir düzenli olarak yaptığı 'Kentsel Türkiye Araştırması'nın üçüncüsü, dün şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sezgin Tüzün tarafından açıklandı.

Cimbom'da kayıp sürüyor
Araştırmadaki bulgulara göre, Galatasaray, UEFA Kupası'nı kazandığı 2000'den bu yana yüzde 4'lük taraftar kaybına uğradı.

2000'de toplam taraftarın yüzde 31'i Galatasaray'ı tutarken oran 2002'de yüzde 27'ye, 2004'te yüzde 26'ya geriledi. Fenerbahçe taraftarının payı ise yüzde 25'ten yüzde 22'ye düştükten sonra 2004'te tekrar yüzde 23'e çıktı. Beşiktaş'ı tutanların oranı ise yüzde 13 düzeyinde bulunuyor.

İstanbul Fenerli
Dr. Tüzün, kentlerin genelinde Galatasaray taraftarının oransal olarak halen Fenerbahçe taraftarının üzerinde olmasına karşın, İstanbul'da Fenerbahçe'nin Galatasaray'dan daha yüksek bir taraftar oranına sahip olduğunu söyledi.
Yayın tarihi: 22.02.2005
315
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.