Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Fazla kilolar için seks

Fazla kilolar için seks

İtalyan profesör, insanlara zayıflamak için seks yapmalarını öneriyor. Çünkü seks hatırı sayılır derecede kalori yaktırıyor.

İtalyan profesör Bruno Fabbri, 'Seks Bir Spordur' adlı kitabında, ateşli yatak dakikalarının, spor ve diyetle aynı sonucu verdiğini kalori hesabıyla kanıtladı.

News 2000 adlı bir İtalyan haber sitesi, bir tür spor olarak nitelendirilen seksin, insana hatırı sayılır miktarda kalori yaktırdığını açıkladı; bu 'değerli bilgi' kısa sürede e -maillerde dolaşmaya başladı.

İtalyan profesör Bruno Fabbri'nin "Seks Bir Spordur" adlı kitabından derlenen bilgilere göre, spor ya da diyet yerine seks yapmak da aynı sonucu elde etmeye yarıyor; kalori yaktırıyor ve kilo verdiriyor. Sevişmek süreye ve kişilerin tercihlerine göre çeitli oranlarda kalori yaktırıyor.

İşte örnekler:
SOYAN YAKIYOR!
Partnerini soyan bir kişinin harcadığı enerji 12 kalori. Giysiler kolay çıkıyor, düğmeler kolayca açılıyorsa harcanan kalori 8'e düşüyor, ancak tek el kullanılırsa kalori yine 12'ye çıkıyor. Soyma işlemi 'dişlerle' yapılıyorsa, soyan kişi 87 kalori kaybediyor. Çiftlerden biri bir oyuna sürüklerse harcanan kalori de 187'ye kadar çıkabiliyor. Seviştikten sonra yatakta gevşemek de enerji harcatıyor.

18 dakikalık yoğun seks aktivitesi, büyük dilim çikolatalı pastaya denk. Bir şişe beyaz şarabı yakmak için ise 52 dakikalık bir masaj seansı gerekli. 53 dakikalık Fransız öpücüğü 1 'çizburgere' yemeye bedel... Peynirli ve domatesli pizzanın yarısını yakmak için ise 26 dakika aralıksız seks ve bir orgazm gerekli.
(Vatan)
Yayın tarihi: 28.09.2007
382
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.