Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Fazıl Say, Tokyo'da Japon hayranlarının kuşatmasında

Fazıl Say, Tokyo'da Japon hayranlarının kuşatmasında

Dünyaca ünlü piyano sanatçımız Fazıl Say, önceki akşam Tokyo'nun en büyük konser salonlarından Sumida Triphony Hall'de verdiği muhteşem resitalle Japon sanatseverlere unutamayacakları anlar yaşattı.

FAZIL Say, resitalin ilk bölümünde Domenico Scarlatti, Johann Sebastian Bach ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın eserlerini seslendirdi. Say, ikinci bölümde de Franz Liszt'in parçalarını çaldı. İki saat süren konserin sonunda, salonu dolduran yüzlerce sanatsever Say'ı alkış yağmuruna tutarak, bir kez daha sahneye davet etti. Sanatçı, bu kez de ünlü halk ozanı Aşık Veysel'in ''Kara Toprak'' isimli eserini farklı bir uyarlamayla seslendirdi. İzleyiciler, dakikalarca ayakta alkışladığı sanatçıyı tekrar sahneye davet edince, ünlü sanatçı programının ilk bölümünde çaldığı Mozart'ın Türk Marşı'nı ikinci kez ilginç bir yorumla seslendirdi. Bu yorumuyla izleyicilerin büyük sempatisini toplayan sanatçı, bitmek bilmeyen alkışlarla tekrar tekrar sahneye davet edilince, iki parça daha seslendirdi.

Konserin ardından kulisi kuşatma altına alan Japon sanatseverler, ünlü müzisyeni burada da sevgi yağmuruna tuttu. CD'lerinin Japonya klasik müzik listelerinde en çok satan CD'ler arasında yer aldığını belirten Say, ilk ''Best Of Fazıl Say'' CD'sinin de önceki gün Japonya'da piyasaya çıktığını bildirdi. Ünlü sanatçı, Japonya turnesi çerçevesinde, 17-20 Haziran tarihleri arasında Osaka, Niigata, Nagano ve Nagoya şehirlerinde dört konser daha verecek.
Yayın tarihi: 16.06.2002
379
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.