Magazin

Fazıl Say popçuları çok kızdıracak

Fazıl Say popçuları çok kızdıracak

Fazıl Say bu kez de popçuları kızdıracak. Sanatçı, Facebook sayfasında yaptığı açıklamada popçu arkadaşlara veryansın etti.

Güncellenme tarihi:

Say’ın yazısı şu şekilde:

"Biz klasik müzikçiler 3-4 günde bir CD kayıdını bitiririz genelde. İyi bir ses teknisyeni ve müzik direktörü (ve de benim durumumda iyi bir piyano ve iyi bir teknisyen akortçu da lazım elbet) ile ; 3-4 günde olur kayıt, normaldir, olağan ve durudur.

Şimdi konu değiştirelim;

NE ALBÜMÜ YA

Benim oldum olası anlamadığım konu, bir albüm kayıdı 3-4 ay stüdyo kiralayan "popçu" arkadaşlar durumudur. Adamlar mesela besteyi bile stüdyoda yapmaya uğraşıyor. Ya kardeşim besteyi evinde yapsana? Akor bulmaya çalışıyorlar 5 kişi birden filan, Kardeşim akoru işte besteleyen bilir , bilmiyorsa da öğrensin, 5 kişi bir akora uğraşırsa peki ya bir sonraki akor ne olacak?))) Akorları filan evde çözüp kayıda girin? Onca Stüdyo parası, her gün 1500 tl. Yazık günah. Orada bütün kahve sigara alkol vs içerler... "Albüm kayıdındayız" diye ferman salarlar... Eee?? Sonuç???

Albüm!! A ha... "sevdim seni üzdün beni aşkım aşkım yârim yârim aşkım aşkım "... 50 senedir... Ne albümü ya?"

Yayın tarihi: 21.10.2013
555
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.