Magazin

'Fazıl pet şişe fırlatıp, küfür etti'

'Fazıl pet şişe fırlatıp, küfür etti'

Fazıl Say'ın Burgazada'da tartışıp pet şişe fırlattığı belgeselci Nedim Hazar ve eşi Dr. Ulrike Dufner, ünlü piyanistin o gece sarhoş olduğunu öne sürdü.

Piyanist Fazıl Say, geçtiğimiz günlerde Burgazada'da karşılaştığı belgeselci Nedim Hazar ve eşi Dr. Ulrike Dufner ile tartıştı. Tartışma sırasında çifte pet şişe fırlatan Say, yaşanan olayı Facebook'taki sayfasında anlattı:

"Burgazada'da dostlarla içip dertleşirken, bir NTV programcısıyla Alman eşi (Alman Yeşiller Partisi'nden) gece vakti masamıza gelip sormadan oturdu. Tuhaf siyasi eleştirilere başladılar. Babama, bana zart zurt ettiler, kovduk. Sinirlendik, o derecede ki, pet şişesi fırlattığım ilk kez oluyor. Olayla ilgili, herkesten özür diledim. Ama onlarla hesaplaşacağım."

Eşime bağırmaya başladı
Olayın basına yansımasının ardından konuşan Nedim Hazar, Say'ın o gece çok sarhoş olduğunu öne sürdü: "Burgazada'da yaşıyorum. Fazıl Say'ın da oturduğu masanın ucuna iliştik. Say'la 2004'te Mercan Dede'nin belgeselini çekerken tanışmıştık. Eşim de tanıyor. Yeşiller'den konu açıldı ve 'Cem Özdemir arkadaşımdır. Sizin yüzünüzden Avrupa'da azar işitiyorum. Arkadaşlarım Mustafa Balbay, Soner Yalçın sizin yüzünüzden içeride' diye eşime bağırmaya başladı. Ben de 'Baban senden daha iyi politika yapıyor' dedim. Çok sarhoştu, ayağa kalktı ve üstümüze yürüdü. Restoran sahibi araya girdi, ada sakini olarak olayı büyütmemek için uzaklaşırken arkamızdan pet şişe ve hatta bardak fırlattı. Her şey beş dakikada oldu, bitti."

Hazar'ın eşi Ulrike Dufner de "Arkadaşlarınız beni korumamış olsaydı hastanelik mi edecektiniz" diyerek Say'ın kendisinden özür dilemesini istedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 05.09.2011
473
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.