Magazin

Fast food'un salatası şişmanlatıyor

Fast food'un salatası şişmanlatıyor

İnsanları şişmanlatan aşırı yağlı yiyecekler satmakla suçlanan McDonalds'ın sağlıklı yiyecek adı altında sunduğu salatalar da aşırı yağlı çıktı.

The New York Post gazetesinin haberine göre, ABD'de milyonlarca dolarlık pazarı bulunan salata sektörüne giren McDonalds, tüketiciyi şoka soktu. Beslenme uzmanları "McDonalds'ın salatalarında, hamburgerlerinden daha fazla yağ bulunduğunu" söylediler.

Hamburgerden yağlı
McDonalds'ın kendi web sitesinde bile, tavuklu Cesar salatasında 16 gram yağ bulunduğunun ilan edildiğine işaret eden gazete, hamburgerlerde bile sadece 10 gram yağ olduğuna dikkati çekti.

Küçük patates rekor kırdı
Bacon, yani yağlı domuz pastırmasıyla yapılan çiftlik salatasında yağ miktarı 19 grama, tavuklu California salatasındaysa 21 grama kadar yükseliyor. Çeyrek pound'luk hamburgerlerde de aynı miktarda yağ bulunuyor. McDonalds'ın küçük paket patates kızartmalarının her birinde de 10 gram yağ bulunduğu saptandı.
Yayın tarihi: 10.03.2004
563
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.