Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Fare zehirli' rekabet

'Fare zehirli' rekabet

Çin`de rakip anaokulunun yemeklerine fare zehri katan anaokulu sahibi ölüm cezasına çarptırıldı.

Yetkililer bugün yaptıkları açıklamada, Güney Çin`deki Zhenjiang Orta Halk Mahkemesi`nin dünkü oturumunda, 24 Kasım`da Guandong eyaletinin Wuchuan şehrine bağlı Huangpo köyündeki bir anaokulunun mutfağındaki tuza gizlice fare zehri katan 30 yaşındaki Huang Hu için ölüm cezası verildiğini belirttiler.

Yeni Çin Haber Ajansı`nın bildirdiğine göre, bu tuzun kullanıldığı pirinç lapasını yiyen öğrenci ve öğretmenler ağrı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırılarak tedavi edildiler. Bir yetkili, aynı zamanda fizikçi olan Huang Hu`nun rakip anaokulunun daha fazla öğrenciye sahip olmasını kıskandığını kaydetti.

Çin`de son dönemde özellikle küçük şehir ve köylerdeki rekabette çok sayıda zehirleme olayına rastlanıyor. Geçen Eylül ayında Doğu Çin`deki Nanjing şehrinde rakip lokantanın yemeklerine fare zehri koyan bir kişi 38 kişinin ölümüne neden olmuştu.

Geçen hafta da Orta Çin`deki Chengde şehrinde bir okul kantininin işletmecisinin akrabası, okul yönetimini, yemekler için daha fazla para vermeye zorlamak amacıyla, kahvaltıya fare zehri katarak 193 öğrenci ve öğretmenin zehirlenmesine yol açmış ve tutuklanmıştı.
Yayın tarihi: 18.12.2002
506
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.