Magazin

F-1'i tehlikeye düşüren tekne

F-1'i tehlikeye düşüren tekne

Formula 1 pilotu David Coulthard, yat siparişi verdiği Türk şirketine 2.4 milyon dolar kaptırınca, Formula 1' in Türkiye'de yapılmaması için kampanya başlattı.

Tekne teslim edilmedi

Alman Focus Dergisi'nin haberine göre Mercedes pilotu Coulthard, 2 yıl önce Antalya'da Orhan Çelikkol'un ''Legend & Notica'' Şirketi'yle 3.5 milyon dolara anlaştı. Coulthard 2.4 milyon doları da peşin ödedi. Ancak İskoçyalı Coulthard'ın iddiasına göre, anlaşmadan 16 ay sonra yatın sadece yüzde 30'u bitirildi, daha sonra ise tekneye bir çivi bile çakılmadı.

Türk şirketine para kaptırdım

2.5 yıl önce kurulan yatçılık şirketinin şimdiye kadar tek bir tekne bile teslim etmediği iddia edilirken, Coulthard'ın avukatları dava açmak için araştırmalara başladı. Türkiye ve Türklerle ilgili kötü deneyimleri olduğunu söyleyen Coulthard, Formula 1'in Türkiye'de yapılmasına da sıcak bakmıyor. Coulthard, ''Daha yeni bir Türk şirketine para kaptırdım. O yüzden şu an için Türkiye'ye karşı olan duygularım pek olumlu değil'' diyor.
Yayın tarihi: 19.05.2002
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.