Magazin

Ezanı duyunca Müslüman olmayı düşündüm

Ezanı duyunca Müslüman olmayı düşündüm

Holywood yıldızı Liam Neeson, Katolik inancını terk edip Müslüman olmayı düşündüğünü açıkladı.

Türkiye’ye gelip İstanbul’da Taken 2’nin çekimlerine katılan 59 yaşındaki aktör “Günde 5 defa ezan okunuyordu ve ilk hafta resmen deliye döndüm. Fakat zamanla insan bu sese alışıyor. Ezanları ruhunla hissetmeye başlıyorsun. Bu en güzel şeylerden biri” dedi.

İstanbul’da 4 bin cami olduğunu dile getiren Neeson, İngiliz tabloid gazetesi The Sun’a “Bazı camiler gerçekten çok güzel ve bazen bir Müslüman olmayı bile düşündüm” dedi.

Schindler’in Listesi filmiyle dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden zaferle ayrılan ve Yıldız Savaşları gibi bilim kurgu filmlerinde oynayan aktör “Kuzey İrlanda’da Katolik kilisesinde papazın yanında çalıştım. Koyu bir katolik olarak yetiştirildim” dedi.

Geçen ay İstanbul’a gelen Neeson, Asmalımescit’te çişini yaparken magazin gazetecilerine yakalanmış ve gündeme oturmuştu. Başarılı aktör, 2009 yılında kayak yapan eşi Natasha Richardson’ı kaybetmişti.

Yayın tarihi: 26.01.2012
569
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.