Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Evsizlik ve işsizlik, boşanmaları patlattı

Evsizlik ve işsizlik, boşanmaları patlattı

Marmara depreminin evsiz ve işsiz bıraktığı depremzedeler bir yandan da boşanma sancısı çekiyor. Yaşanan bunalım sonucu evi terk olayları artarken prefabrikler çocuklarıyla kalan yalnız kadın ve erkeklerle doldu.

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan 17 Ağustos Depreminin yol açtığı boşanmalardan en fazla kadınlar ve çocuklar etkileniyor. Depremin ardından Gölcük Şirinköy prefabriklerinde yaşamlarını sürdüren ve yaşları 12 ile 18 arasında değişen 4 çocuğuyla kalan 45 yaşındaki Huriye Kılcı, "Eşim depremden sonra işsiz kalınca bunalıma girdi. Bir tartışma sonunda bizi terketti. Bir daha izini bulamadık. 3 yıldır yardımlarla karnımızı doyuruyoruz. Aç yattığımız geceler de oluyor. En çok çocuklarıma üzülüyorum. Onların karınlarını doyuramamak beni kahrediyor. Bayramı düşünecek halimiz kalmadı. Prefabriklerin boşaltılması da gündemde. Prefabrikler de kalkarsa ne yapacağız bilemiyorum" diye konuştu.

Depremden sonra hiç bayramlıklarının olmadığı söyleyen Huriye Kılcının 12 yaşındaki oğlu Abdülkerim Kılcı ise, "Bayramlığımızın olmadığına alışığım. Bayramlık önemli değil. Tek isteğimin kardeşlerimin ve benim karnımın doyması" dedi.
(DHA)
517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.