Magazin

Evliliğini direk dansıyla koruyor

Evliliğini direk dansıyla koruyor

Bir dönem podyumların vazgeçilmezi olan ünlü süpermodel Cindy Crawford, direk dansı kurslarına giderek evliliğini ayakta tutmayı başardığını söyledi.

Güncellenme tarihi:
CINDY CRAWFORD BURADA İngiliz Sunday Mirror gazetesine konuşan 44 yaşındaki Crawford, "Artık yaşım geçiyor" derken, 4 yıl evli kaldığı aktör Richard Gere'dan sonraki kocası Rande Gerber'in de, kendisinin direk dansı kursuna gitmesine karşı çıkmadığını belirtti. "Hem cinsel cazibemi korumama, hem de evliliğimi canlı tutmama yardımcı oluyor" dediği direk dansı kurslarının tamamen karanlık bir ortamda yapıldığını belirten Crawford, "Dolayısıyla kimse, yanıbaşlarındaki kişinin bir süpermodel olduğunun farkına bile varmıyor" ifadesini kullandı. Bir zamanlar sadece striptiz kulüplerinde sunulan direk dansı gece kulüplerinden çıkarak artık dans stüdyolarında da yer alıyor. Kolombiya'da son moda akımı olan direk dansını fotoğraftaki dansçılar Zully Ochoa (solda) ve Monica Sierra tanıttı. Direk dansı, günümüzde gittikçe dans eğitimi içerisinde kendine yer bularak jimnastik, akrobasi ve klasik bale unsurları içeren ayrı bir spor olarak kabul ediliyor . İngiltere'deki gece kulüplerinde doğan ve bütün dünyada meraklısı bol olan dans akrobasi ve erotizmin karışımından oluşuyor. Dünyanın en ciddi ve saygın üniversitelerinden Cambridge'in öğrencileri ise, yaz dönemi sınav stresini striptize benzer "direk dansı" dersi alarak atacaklar. Öğrenciler, saati 4.5 liraya, bir zamanlar Winston Churchill, Dalai Lama ve eski Güney Afrika Başpiskoposu Desmond Tutu'nun hararetli tartışmalarına sahne olan Mavi Oda'da erotik danslar öğrenecek. Öğrencilere ders kapsamında ayrıca pilates ve yoga da öğretilecek. (Milliyet)
Yayın tarihi: 18.10.2010
495
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.