Magazin

Evet sosyalistim ama aç değilim

Evet sosyalistim ama aç değilim

Metin Akpınar, Zeki Alasya'nın "Metin kendisini sosyalist olarak görür. Ama kafa yapısıyla solcu olmak yetmez, bunu hayat tarzına da uygulaması gerekiyor" açıklamasına yanıt verdi.

Metin Akpınar, geçtiğimiz cumartesi günü Star TV'de yayınlanan "Full Ekran" programına konuk oldu. Akpınar, Zeki Alasya'nın Gündüz Demir'in yazdığı "Devekuşunun Kanatlarında Zeki&Metin" kitabında yer alan "Metin kafa yapısıyla falan gerçekten de merkez soldadır. Ama yalnızca kafa yapısıyla solda olmak yetmez. Bu bir yaşam biçimidir de aynı zamanda. Sosyalizm, sol bir yaşam biçimidir. Metin'in öyle yaşadığını düşünmüyorum. Ama ben öyle yaşadığıma inanıyorum" sözlerine yanıt verdi.

Yanlış algılama
Akpınar şunları söyledi: "Bu çok yanlış bir algılamadır. Sosyalistler aç olacak, yerlerde sürünecek, paraları olmayacak, günde iki paket sigara tüketecekler, para bulduklarında beyaz, kırmızı şarap içecekler ve bunlar sosyalist olup dünyaya ahkâm kesecekler. Böyle bir şey yok! Ben kendimi sosyalist olarak tanımlıyorum. Yetiştiğim tarz öyle. Ben Aksaray gibi bir semtte, orta ve ortanın altı gelir seviyesinde ve aynı eğitim seviyesindeki insanların içinde büyüdüm. Bu insanlar bu ülkenin sancısını çekenlerdi. Benim babam yıllarca çalıştı, son dönemlerde yardımlaşmasak aç ölürdü."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.11.2010
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.