Magazin

Evde uyuşturucu testi

Evde uyuşturucu testi

İngiltere'de bu ay sonunda piyasaya çıkacak uyuşturucu testleri sayesinde aileler çocuklarının uyuşturucu kullanıp kullanmadığını tespit edebilecek.

İngiltere'de, çocuklarının uyuşturucu kullandığından şüphelenen anne - babalar için geliştirilen 'uyuşturucu testi', bu ayın sonunda satışa sunuluyor. 12 sterline -yaklaşık 30 milyon lira- satılacak testle ebeveynler, çocuklarının idrarını test ederek kokain, ecstasy, marihuana ve amfetamin gibi uyuşturucu ve uyarıcıları kullanıp kullanmadıklarını öğrenebilecek. 'Hunter Diagnostics' firmasının geliştirdiği testler, eczanelerde satılacak.

Üretici firma, test sayesinde anne - babalar açısından endişe verici belirsizliklerin ortadan kalkacağını söylerken, uyuşturucuyla mücadele ve çocuk vakıfları, testin ebeveynlerle çocukları arasındaki güveni yok edeceğini söylüyor.

'İletişim kurun'
"Çocuğun uyuşturucuya bulaşması elbette ebeveynlerin kâbusudur. Ancak test etmek ve suçlamaktansa, iletişim kurmak daha iyi bir seçenektir" diyen görevliler, uyuşturucuyla mücadelede profesyonellerden yardım almak gerektiğini belirtiyor.
Yayın tarihi: 17.05.2004
432
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.