Magazin

"Eurovision’u iki kere reddettim"

"Eurovision’u iki kere reddettim"

“Eurovision’da başarılı olabileceğimi düşünmüyorum” diyen rock’çı, röportajında eski firmasından neden ayrıldığını da anlattı.

emre aydın

Emre Aydın, Blue Jean dergisine verdiği röportajda Eurovision’u iki kez reddettiğini açıkladı...

Sony Music’ten neden ayrıldın?

- Sony’den, sözleşme detaylarıyla ilgili bir sebepten dolayı ayrıldım. Şimdi çok teknik bir açıklama olur anlatırsam. Yani insani olarak problemli olduğumuz bir durum yok kesinlikle. Şemsettin Göktaş’la (Sony Music Türkiye Genel Müdürü) oturup konuştuk ve profesyonel bir şekilde sözleşmeyi karşılıklı feshettik.

Sony’den ayrıldıktan sonra başka firmalarla görüştün mü?

- Görüştük tabii ama aslında yeni bir plak şirketi aramadık. Yeni albümü tamamen kendimiz yaparız ve büyük bir plak şirketiyle ortak çalışırız diye düşündük.

Ve DMC’de karar kıldınız...

- Başından beri kafamızdakileri gerçekleştirebileceğimiz kadar rahat hareket edebileceğimiz en büyük firmanın DMC olduğunu düşünüyorduk. Beklentilerimizi en fazla karşılayan isim de Samsun Demir (DMC Genel Müdürü) oldu. Herkesle konuşmuş olmamıza rağmen aslında birçoğuyla nezaketen, usulen görüştük. DMC ile anlaşacağımızı biliyorduk.

565, Otobüsün hat numarası..

565 firmasını kurma amacınız neydi?

- Benim albümlerimi yapmak, film yapmak ve bir zamanlar, hatta aslında hâlâ Ada Müzik’in ve Kalan Müzik’in yaptığı gibi, büyük şirketlerin şans tanımadığı fakat albümü basılmaya değer olan isimlere destek verip onlara albüm yapmak. Bu Türk halk müziği de olabilir, caz albümü de olabilir, bir black metal grubunun albümü de olabilir.

İsmi niye 565 koydunuz?

- Bu, İzmir’de öğrenciyken sık bindiğimiz Evka 4’ten Bornova merkeze inen otobüsün hat numarası.

Yayın tarihi: 04.05.2012
1589
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.