Magazin

Eurovision'da rüşvet iddiası

Eurovision'da rüşvet iddiası

Eurovision Türkiye Finalisti 'Rimi Rimi Ley'in solisti Gülseren'i birinci seçtirmek için kulis yaptığı iddia edilen jüri üyelerinden Ali Durgut'a rüşvet suçlaması da geldi.

Eurovision Şarkı Yarışması'na şimdi de rüşvet iddiası karıştı. Fransa'da yaşayan genç şarkıcı Süleyman Durmaz, yarışmanın Türkiye jüri üyeleri arasında bulunan Ali Durgut'un kendisini bir başka yarışmaya sokmak için 4 bin Euro istediğini iddia etti.

Durgut'un istediği parayla ilgili kendisiyle arasında kısa mesaj trafiği yaşandığını da söyleyen Durmaz, Durtgut'un kerndisine geçtiği 'Ödeme yapmadın, zordayım' yazılı mesajları da gösterdi. Gazetelere Ali Durgut'un Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Gülseren için de kulis yaptığı iddiaları yansımıştı. Bazı çevreler, 'Bu konuda da rüşvet döndü mü?' sorusunu ortaya attı.

Konuyla ilgili Süleyman Durmaz'ın iddiaları şöyle: 'Ali Durgut bu işleri para karşılığı yapıyor. 'Parayı hemen ödersen yarışmaya onları değil seni sokar ve kazandırırım, para vermezsen katılmanı da engellerim' diyerek benden para koparmaya çalıştı. Benimle pazarlık yaptıktan sonra THY Paris bürosunda görevli ortak bir tanıdığa 'Süleyman şartlarıma uymazsa Gülseren'i götürürüm' mesajı gönderdi.

Ali Durgut'a tamam parayı ödeyeceğim diyerek zaman kazanmaya çalıştım. Sonra İstanbul'da Sarıev Müzik Prodüksiyon'da Özgür Buldum ve Ozan Çolakoğlu ile çalışma yaparken, Durgut'un Uluslararası Akdeniz Mega Hit şarkı yarışmasına katılmak için benden 4 bin Euro istediğini onlara söyleyince şaşırdılar.

Yarışmaya ona haber vermeden katıldım. Duymuş önümü kesmeye çalışmış, sonuçta netice alamadım ancak Ali Durgut benden halen para istemeye devam ediyor, telefon mesajlarıyla taciz ediyordu. Ben bugüne kadar hatasını anlar utanır diye bir şey söylemedim fakat Gülseren etrafında kopan tartışmaları duyunca ondan da para koparmaya çalışmış olabileceğini düşünüyorum. Çünkü para almadan kimseye günahını vermez..'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.02.2005
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.