Magazin

Eurovision'a iki saat sporla hazırlanıyor

Eurovision'a iki saat sporla hazırlanıyor

Yunanistan'da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Sibel Tüzün, yarışmaya iki saatlik antreman programıyla hazırlanıyor.

Eurovision için önümüzdeki günlerde kampa girmeyi düşünen Sibel Tüzün, şimdilik iki günde iki saatlik antreman programı uyguladığını söylüyor: "Dans dersleri almıyorum, sadece spor yapıyorum. Henüz kampta değilim, ama yakında kampa gireceğim. Spor yaptığım için doğal olarak kilo veriyorum. İki günde iki saatlik bir antreman düzenim var. Çok çalışıyorum. Klibi tamamlayıp şarkının lansmanından sonra biraz daha vaktim olacak. O zaman daha da fazla çalışacağım."

OYLAMA POLİTİKTİ
Seçilen şarkıyı çok beğendiğini ve amacının Türkiye'ye birincilik getirmek olduğunu söyleyen Sibel Tüzün, "Şarkıyı Türkçe okuyacağım. Tanıtım CD'lerinde hem Türkçe hem de İngilizce olarak yer alacak. Türkçe mi İngilizce mi tartışmaları bence gereksiz. Çünkü TRT, ilk günden beri bu yıl Türkçe olacağını bana söylemişti. Şu anda çok fazla heyecan yok. Şarkı çok mutlu etti hepimizi. Taşkın'la stüdyoda çalışmak çok keyifli gidiyor. Şu anda şarkının canlı enstrümanları çalınıyor. Güzel güzel çalışıyoruz" diye konuştu.

Sibel Tüzün, Eurovision'da söylenen şarkıların unutulduğu yönündeki eleştirilere de yanıt verdi: "Şarkıların gündemde kalmadığı ve tutulmadığı yönündeki eleştirilere katılmıyorum. Geçen yıl Yunanistan'ın şarkısını hepimiz sevdik ve keyifle dinledik. Ondan önceki sene yine Ruslana'nın şarkısı için de geçerli bu. Sertab'ın hatta Athena'nın şarkısı için bile geçerli bu. Hepsini hálá severek dinliyoruz. Hatta Kayahan'ın söylediği şarkıyı bile hálá dinliyorum. Hatırlanmaz demek bence yanlış. 'Volare' diye bir şarkı hálá unutulmadı. Keza, Abba'nın şarkısı yıllar sonra yine ayakta alkışlandı. Şarkılar için böyle önyargılı konuşmamak gerekir."

Eurovision'da yarışan Türk şarkıları arasında en çok 'Seninle Bir Dakika'yı sevdiğini anlatan Tüzün, "Şarkının kaçıncı olduğu önemli değil. Hem o günlerde halk oylaması yoktu. Daha çok politik oylama yapılıyordu. Üzerinden de çok yıl geçti, ama hálá unutamadım.

Yedi çiftin nikah şahidi oldu
Şişli Belediyesi ve Algida Cornetto işbirliğiyle Sevgililer Günü nedeniyle Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi'nde yedi çiftin nikah şahitliğini yapan Sibel Tüzün, şunları söyledi: "Hayatımda ikinci kez nikah şahitliği yaptım. Daha önce çok yakın bir arkadaşımın nikah şahidi olmuştum. Çok da mutlular. Bugün yedi çifte birden şahitlik yaptım. Umarım bu şans onlara da geçer ve çok mutlu olurlar. Bu çiftlere de uğurlu gelirim. Bir ömür boyu bir yastıkta kocarlar. Ben eşime uğurlu geldim, eşim bana uğurlu geldi, en sonunda Elaya hepimize uğurlu geldi."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 16.02.2006
373
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.