Magazin

Estetiksiz güzellik

Estetiksiz güzellik

ABD'li estetikçilere ders veren Türk doktor Ziya Saylan'dan kadınlara öğütler: Her sabah yüz masajı yapın, sebze yiyin.

Almanya'da geliştirdiği yöntemle estetik cerrahide devrim yaratan Dr. Ziya Saylan, Amerikan Cerrahi Derneği'nin Washington'da düzenlediği seminerde doktorlara tekniğini anlatırken, kadınlara da estetiksiz güzellik sırları verdi.

Yüz gerdirme ameliyatında iyileşme süresini bir aydan bir haftaya indiren, yüzde de daha doğal bir görünüm sağlayan 'S-lift' tekniğinin sahibi Dr. Saylan'ın, güzellik öğütleri şöyle:

"Beslenme önemli. Haftada 150 gramdan fazla kırmızı et yenmemeli. Bağırsakların iyi çalışması için lifli gıdalar, sebzeler tercih edilmeli. Alkol ve sigaradan uzak durulmalı. Cildin dayanıklılığını artırmak için nemlendirmek, sabah akşam temizlemek lazım. Masaj olarak yüzde en mühim olan, lenf suyunun yani doku suyunun uzaklaştırılması. Sabah kalkınca gözlerin altında şişlikler oluşabilir. Gözaltında bastırarak suyu kulaklara doğru itmek gerekiyor."
(Radikal)
Yayın tarihi: 08.07.2005
402
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.