Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Estetik yaptıracağım ama seyirci kızıyor'

'Estetik yaptıracağım ama seyirci kızıyor'

Türkân Şoray, gerçek hayatta estetik ameliyatı yaptırmasını, izleyicinin tepkisinin engellediğini söyledi.

Türkân Şoray, "Tatlı Hayat"tan sonra "Cemile" dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. Şoray, Show TV'de yayımlanacak dizide başrolü, 1979 yılında "Sultan" filminde birlikte oynadığı Bulut Aras ile paylaşacak. Dizi, üç çocuk annesi bir kadının hapse düştükten sonra yeni bir hayat kurmaya çalışmasını konu alıyor.

Şoray, ellerinde valizleriyle geldiği İstanbul'da otel aramak için yollara düşen Cemile'nin içinde bulunduğu durumun anlatıldığı dizinin çekimlerinde, özel makyajla 20 yaş gençleştirildi. İşte Türk sinemasının Sultan'ının dizi ve oyunculuk hakkında söyledikleri:

'Diziler önemli'
 • Daha önce sit - com tarzındaki bir dizide oynadınız. Şimdi dram ağırlıklı bir dizide oynuyorsunuz...
  Hep söylüyorum, diziler benim için çok önemli. "İkinci Bahar" çok önemliydi. Seyirciye, halka ulaşmış bir diziydi. Ondan sonra değişik bir tarz komedi olan "Tatlı Hayat"ta oynadım. Ama bu diziyi, seyircimin yıllardır benden beklediği bir dizi diye düşünüyorum. Yılardır Türk sinemasında canlandırdığım karakterlere çok yakın. Hayatın acılarını çekmiş ve de filmin sloganında olduğu gibi hayata yeniden başlayanlar için... Hayatının 15 - 20 yılı hapishanede geçmiş, bütün ailesi parçalanmış, gidecek yeri yok. Böyle bir kadının hayat mücadelesi anlatılıyor. Sanıyorum ki izleyicilere bu dizi daha yakın gelecek. Onun için heyecanla çalışıyoruz.

 • Türk sinemasının Sultan'ı olarak anılmanın ne gibi avantajı ya da dezavantajı var?
  Bana böyle bir sıfat yakıştırılması seyircimin bana verdiği büyük bir lütuf. İnşallah bunu hak ediyorumdur ve hak etmişimdir. Seyircimle benim aramdaki sevgi bağının neticesi olarak görüyorum. Bu çok hoş birşey. Bu şekilde anılmak seyircime vefa borcu da getiriyor.

  Genç Sultanlar
 • Günümüzde Sultan olarak kimi görüyorsunuz?
  O kadar genç, yetenekli ve güzel yeni oyuncu arkadaşlarımız var ki, hepsini hayranlıkla izliyorum. Hepsi daha yolun başında sayılır. İlerde mutlaka daha güzel şeyler yapacaklar. Yani çok var. Bu da Türk sineması adına çok sevindirici bir durum. Hepsi ayrı bir yetenek. Nurgül Yeşilçay, Meltem Cumbul, Başak Köklükaya. Zuhal Olcay, Hülya Avşar'ı zaten saymıyorum, onlar kendilerini ispat etmiş yetenekler.

 • Estetik konusunda ne düşünüyorsunuz, hiç estetik yaptırdınız mı?
  Estetik gerektiğinde tabii ki yaptıracağım ama seyirci kızıyor.
  (Milliyet)
  Yayın tarihi: 23.02.2006
 • 379
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.