Magazin

Essahaf Amerikalı çocukların oyuncağı oldu

Essahaf Amerikalı çocukların oyuncağı oldu

ABD'de bir firma, ülkenin ''en sevilen düşmanlarından biri'' haline gelen eski Irak Enformasyon Bakanı Muhammed Essahaf'ın oyuncak bebeğini üretti.

Daha önce de George Bush, Usame Bin Ladin ve Saddam Hüseyin gibi ünlülerin bebeklerini yaparak piyasaya süren Connecticut'daki Hero Builder şirketi, Essahaf'ın bebeğini de ürünlerine dahil etti.

25 santimetrelik bebek, sırtındaki düğmeye basıldığında, ''Bağdat'ta hiçbir Amerikalı kafir yok'' ya da ''İlk tahminlerimize göre, hepsi ölecek'' diyor.

Essahaf için hayranları internette bir site oluşturmuştu. Essahaf'ın demeçlerinden alıntılar yer alan ''www.welovetheiraqiinformationminister.com'' adresindeki site büyük ilgi toplamıştı.

''Kahramanlarını'' ABD Savunma Bakanlığı'nın hazırladığı en çok aranan 52 Iraklı yetkilinin resimlerinin yer aldığı iskambil kartı destesinde göremeyen hayranları, Essahaf'ın joker olarak destede yer almasını önermişlerdi.
(AA)
Yayın tarihi: 16.04.2003
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.