Magazin

Esrar nerede saklanır?

Esrar nerede saklanır?

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü, uyuşturucuların gizlendiği yerleri açıkladı: Tuvalet sifon depoları, tablo arkaları, el feneri, yumurta sepetleri, sahte alçı uzuvları, sutyen... Liste uzayıp gidiyor.

Son beş yılda 2.5 ton eroin, 235.3 kg. esrar, 185.2 kg. afyon, 79.9 ton asetik anhidrit ve 2 milyon 614 bin 732 adet sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucuların gizlendiği bazı yerler ise şöyle belirlendi:

Takma uzuvlar, hamile süsü verilen kadınların vücutları, göğüs ve sutyen, korse, kemer ve gözlük kutuları, sahte alçı uzuvları, çocuklar ve çocuk oyuncakları, peruk altı, insan vücudu.

Araçlarda, silecek su deposu, bagajdaki sahte aküler, kapı içleri. Ev ve çevresinde tuvalet sifon depoları, tablo arkaları, el feneri, sprey kutuları, un çuvalları, ev ekmeği, yumurta sepetleri, içi boşaltılmış sebzeler, kuyu içindeki boşluklar, kurumuş ağaç gövdeleri.

Konuyla ilgili raporlara göre, sentetik uyuşturucular ve uyuşturucu yapımında kullanılan bazı maddeler Avrupa'da, eroin ve esrar türü maddeler ise Afganistan, Pakistan ve İran'da imal edilip, diğer ülkelere gönderiliyor.

Buna göre, eroin ve esrar türü uyuşturucu maddeler Türkiye'nin doğu ve güneydoğu sınırlarından girerek, batı sınırlarından Avrupa'ya çıkış yapıyor. Sentetik türü uyuşturucular ise Avrupa'dan gelip, Türkiye'ye batıdan girdikten sonra güneyden çıkıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 02.10.2003
595
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.