Magazin

Esra Balamir'e 3,5 yıl hapis istemi

Esra Balamir'e 3,5 yıl hapis istemi

Ayakkabı denerken "önümden çekil" diye kavgaya tutuşan şarkıcı Esra Balamir ile heykaltraş Nilay Büyükişleyen ve kızı Gizem Tezonar hakkında dava açıldı. Balamir'in 3.5 yıl hapsi isteniyor.

İstanbul Akmerkez de bir ayakkabı mağazasına ayakkabı almaya giden şarkıcı Esra Balamir beğendiği birkaç çift ayakkabıyı denemek için aynanın karşısına geçtiği sırada kendisine aynanın önünden çekilmesini söyleyen heykeltıraş Nilay Büyükişleyen'in kızı Gizem Tezonar'a (18) "Burası babanın mağazası mı?" demesi üzerine ikili arasında başlayan kavga karokolda bitti. Her iki tarafın da birbirinden şikayetçi olduğu olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zülfikar Tekirdağ'ın hazırladığı iddianamede Esra Balamir, Nilay Büyükişleyen ve kızı Gizem Tezonar hem şüpheli hem de mağdur olarak yer aldı. Tartışmanın karşılıklı hakarete dönüştüğü kavgada iki tarafında birbirine hakaret ettikleri ifade edildi. İddianamede, Esra Balamir ile Gizem Tezonar'ın birbirlerini basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaraladıkları belirtildi. İddianamede Esra Balamir'in ve Gizem Tezonar'ın polis merkezinde alınan ifadesine de yer verildi.

Balamir, "Nilay isimli bayan mağazadan aldığı ayakkabıyı kafama vurdu. Daha sonra Gizem beni yere yatırdı. Anne kız beni darp ettiler. Ben de kendimi savunmak amacı ile Gizem'in saçını tuttum" dedi. Gizem Tezonar ifadesinde "Esra Balamir benim saçımı tutarak yere düşürdü. Ve mağaza reyonundan sivri topuklu bir ayakkabıyı alarak kafama vurdu ve kolumu ısırdı" dedi. Esra Balamir'in hakaret ve kasten yaralama suçlarından 9 aydan 3,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı ayrıca Nilgün Büyükişleyen'in 6 aydan 18 aya kadar, Gizem Tezonar'ın ise 9 aydan 3,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti.
(Vatan)
Yayın tarihi: 04.10.2010
520
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.