Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Eski sevgiliye ağır şarkı!

Eski sevgiliye ağır şarkı!

Tuğba Özay'ın eski sevgilisi Akın Büyükoğlu için "Vay seni adam görünen madam" adlı bir şarkı sözü yazdığı ortaya çıktı.

Güncellenme tarihi: 29.04.2014
Tuğba Özay cezaevinde yazdığı şiirleri Kasım ayında çıkaracağı albümünde şarkı sözü olarak kullanacak. Özay'ın sır gibi sakladığı çok özel şiiri "Vay seni adam görünen madam"ın öyküsünü anlattı: "Gece saat 02.00'de kalemi kağıdı elime aldım. Doğrularımı yanlışlarımı sorguladım. O yaşamış olduğum sürecin esasında ne kadar basit bir şeyden büyük sonuçlar doğurduğunu düşündüm. Bütün buradaki sözlerin hepsi o dönem hayatımda olan insanla yaşadığım ilişkiyi anlatıyor. 'Seni adam görünümlü madam'sözleriyle bir erkeğin güçlü durması gerektiğinden bahsediyorum. Erkek olaylar karşısında başka şeylerin arkasına sığınmamalı, kadını ateşe atmamalı. Öncelikle kendi çıkıp aslanlar gibi bir takım şeyleri savunmalı. Ben içeri girmişim fakat sevdiğim erkek ortada yok. O dönemde bu duygular düşünceler içinde bu sözler çıktı. Ama sözleri sadece bizim ilişkimizi de anlatmıyor. İçerideki birçok erkekler yüzünden ceza çekiyorlardı. Hatta bir Bulgar kız sırf erkek arkadaşı yüzünden 15 sene ceza aldı. Bu şiirde bütün kadınların yaşadıklarını anlattım. Sözleri kimse çalmasın diye noterden tasdiklettim."
474
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.